cca 1920-30 kismartoni Anker nemesi család címere. Tempera, papír, jelzés nélkül. Hátoldalán német és magyar nyelvű feliratokkal. A család nemességét Anker Lipót ezredes (1863-1941), az egykori császári és királyi 16. Zita huszárezred I. világháború idején volt parancsnoka, későbbi tábornok révén nyerte. Dekoratív üvegezett fa keretben. 24x17,5 cm
1921 Felsőbabád, vecseszéki Ferenczy Ida (1839-1928) Erzsébet királyné Sisi bizalmasának levele, unokahúgához balatoni Farkas Máriához Drezdába, feltehetőleg a levelet diktálta, de saját kezű aláírás Ferenczy Idától, borítékkal, modern átirattal.
cca 1922-1947 Czettler Gyula gyógyszerész Szt. Lélek gyógyszertár Budafok, 2 db régi jegyzetfüzet, számos kézzel írt bejegyzéssel (Bertalan Albert ezredes kiadási jegyzéke, leltár, pénzügyi nyilvántartások, stb.), sérült, foltos egészvászon-kötésben
1928 Gyergyai Albert (1893-1981) író, irodalomtörténész saját kézzel írt üdvözlő sorai képeslapon Vass László (1905-1950) újságíró, kritikusnak francia nyelven
cca 1930-50 Eleőd (Eleöd) Anikó (1908-2007) és Iglói László Pál síbajnok pár fotói, levelei, képeslapjai, igazolványai, össz. 43 db. Érdekes, átnézésre érdemes anyag!