Ferran Adria-Juli Soler-Albert Adria: Egy nap az elBulliban. Ferran Adria ötleteinek és módszereinek kreatív világa. Ford.: Szkladányi András. Pécs, 2010, Alexandra, 528 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés.
Bálint György: Talajerő-gazdálkodás az üzemi gyümölcsösökben. Bp., 1962., Mezőgazdasági. Kiadói papírkötés, foltos lapokkal. Megjelent 2100 példányban. A szerző, Bálint György (1919-2020) kertész- és mezőgazdasági mérnök, író, szerkesztő, "Bálint gazda" által DEDIKÁLT példány, dátumozva (1963.07.22.)
Szilárd Gyula: Szőlőmívelés és borkezelés könyve. Földmíves iskolák, vinczellérek és szőlőbirtokosok számára. Bp., 1898., "Pátria", 6+177+III p. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Korabeli aranyozott gerincű egészvászon-kötés, kopott, foltos borítóval, foxing foltos lapokkal, a gerinc alján kis sérüléssel.
Bálint György: A kíváncsi kertész. Bp., 2005., Mezőgazda. DVD-melléklettel. Kiadói kemény-kötés. Benne emléklappal, rajta a kiadó vezetőjének és a szerzőnek, "Bálint gazdának" a nyomtatott aláírásaival.
Stumpf Károlyné - Z. Tábori Piroska: A magyar háziasszony lexikona. Bp., 1936., Ünnep, (Hornyánszky V.-ny.), 283+1 p. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos, kissé kopott borítóval, néhány ceruzás bejelöléssel.
Szabadfalvi József: Az extenzív állattenyésztés Magyarországon. Műveltség és Hagyomány XII. Debrecen, 1970., Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. Megjelent 800 példányban.
Kalmár Zoltán - Makara György - Rimóczi Imre: Gombászkönyv. Bp., 1989, Natura. Színes fotókkal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötésben, a fotóknál több kijáró lappal.