Magyar Történeti Életrajzok, I. évf. 1-3. köt., egybekötve: Márki Sándor: Mária Magyarország királynéja. 1370-1395. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (I. évf. 1. köt.) Bp., 1885., Méhner Vilmos, (Franklin-ny.),12+191 p.+7 (képtáblák, közte két színes, egy színes, két oldalas), 1 (színes, kétoldalas térkép) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldal...
Magyar Történeti Életrajzok, II. évf. 2-3. köt., egybekötve: Fraknói Vilmos: Pázmány Péter. 1570-1637. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (II. évf. 2. köt.) Bp., [1886.], Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1(címkép, Dörre Tivadar (1858-1932): Pázmány Péter rézmetszetű portréja) t. + 4+344 p.+13 (képtáblák) t.+10 (mellékletek) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközt...
Magyar Történeti Életrajzok, V. évf. 1-3. köt., egybekötve: Fraknói Vilmos: Erdődi Bakócz Tamás élete. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (V. évf. 1. köt.) Bp., 1889, Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1 t.+220 p.+12 (képtáblák) t.+5 (hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.; Angyal Dávid: Késmárki Th...
Garay János: Az Árpádok. Történeti balladák-, legendák- s mondákban. Pest, 1848., Heckenast Gusztáv, XVI+216 p. Második kiadás. Későbbi átkötött félvászon-kötés, a borítón kopásnyomokkal, foxing foltos lapokkal, possessori bejegyzéssel.
Komlós-keresztesi báró Fejérváry Géza táborszernagy, ...honvédelmi magyar királyi miniszternek a képviselőházban az 1884-1893. években az 1884. évben a honvédelmi ministerré történt kinevezése óta tartott beszédei. Bp., 1894, Pallas-ny., 604 p. Átkötött félvászon-kötés, a címlap felső szélén hiánnyal, a 196. és 197. oldalakon kötési hibával.
A Pénzintézeti Központ első huszonöt éve 1916-1941. [Bp.,1941., Kir. Magyar Egyetemi Nyomda], 175 p.+XIII (statisztikai adatok) t. + 19 (fekete-fehér fotók) t. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, a gerincen címkével. Ritka!
Bencsik Gábor: Vármegyék Könyve. Milleniumi Körkép Magyarországról. Első és Második rész. Bp.,2008, Magyar Mercurius, 304; 336 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Moravek Endre: A felvidéki cseh uralom mérlege. Különlenyomat a Kincses Kalendárium 1932. évi XXXVI. évfolyamából. A szerző által DEDIKÁLT példány. Bp.,1932,Budapesti Hírlap, 11 p.
Horthy Miklós. Nemzeti Könyvtár. Bp., 1940., Stádium, 79+1 p.+4 (kétoldalas fekete-fehér fotók) t. Első kiadás. Kiadói papírkötés, kissé foltos, kissé szakadt borítóval.
Horváth Sándor: A M. Kir. Országos Levéltárnak az 1886 - 1907. években bemutatott czimeres nemeslevelek jegyzéke Bp., Szerző (Stephaneum Nyomda). 58 p., 1 sztl. lev. Fűzve, kiadói papírborítóban. Ex librissel
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.