Dr. Schermann Egyed: A házasság jogi és erkölcsi szempontból. Bp., 1913, Szent István-Társulat, 94 p. Átkötött félvászon-kötés, kissé kopott borítóval, intézményi bélyegzővel, ceruzás aláhúzásokkal és jegyzetekkel.
Fodor Sándor: Jogi tanácsadó. Segédkönyv a hatóságokkal való érintkezésre, beadványok, okiratok szerkesztésére s a legkülömbözőbb jogügyletekben való eljárásra. Szerk. Dr. - - . Bp., 1898., Eggenberger (Hoffmann Alfréd), X+2+783 p. Kiadói szecessziós aranyozott egészvászon-kötés, Popper Lajos-kötés, kissé kopott borítóval, a gerinc alján kis sérüléssel, de belül jó állapotban.
Mendelényi László: Az angol büntető igazszolgáltatás és a mi egyszerűsítési törekvéseink. Magyar Jogászegyleti Értekezések XXII. kötet. 118. füzet. Bp., 1930., Franklin, 3+134-164 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, intézményi bélyegzővel.
Csorba Ferenc, szakátsi: A királyi kegyúri jog és a mai helyzet. Bp., 1929., May János-ny., 73+1 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis szakadással, pár lap sarkán gyűrődésnyommal.
Csorba Ferenc, szakátsi: A királyi kegyúri jog igaz mivolta. Bp., 1930., May János-ny., 75+1 p. Kiadói papírkötés, a gerincen kis sérüléssel, kissé foltos borítóval.
Dr. Samu Mihály: A jogrendszer, mint forma. Acta Facultatis Politico-Iuridicae Universitatis Scientiarum Budapestiensis De Rolando Eötvös Nominatae. Tomus II. Fasciculus 2. Különlenyomat. Bp., 1961., Tankönyvkiadó, 53-80 p. A szerző, Samu Mihály által DEDIKÁLT példány. Dr. Samu Mihály (1929-2015) jogtudós, később az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) állam- és jogelméleti tanszékének tanszékvez...
A magyar törvények és egyéb jogszabályok mutatója. Szerk.: Ladik Gyusztáv, Egyed István, Vladár Gábor, Horváth Béla. Az egyik szerkesztő, Horváth Béla által DEDIKÁLT példány. Szombathely, 1939., Martineum, VIII+1100 p. Kiadói kopott egészvászon-kötés.
A képviselőház házszabályai. Az 1901. évi hivatalos kiadás. + A képviselőház házszabályainak tárgymutatója. Bp., 1910.,Pesti Könyvnyomda Rt., 212+53 p. Átkötött félvászon-kötés, a borítón egészen kis kopásnyomokkal, régi intézményi bélyegzésekkel.
Finkey Ferenc: Magyar büntetőjog perjog. [Bp., 1917., Grill. IV. kiadás (?)] Átkötött kopott félvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, hiányzó címlappal, bejelölésekkel, aláhúzásokkal.
Magyar Törvénytár. 1740-1835. évi törvényczikkek. Ford.: Csiky Kálmán. Márkus Dezső magyarázataival és utalásaival. Magyar Torvénytár. 1000-1895. Corpus Juris Hungarici. Bp., 1901., Franklin-Révai. Kiadói díszes, aranyozott gerincű egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, a borítón kis kopásnyomokkal.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.