Heinrich Heine's Werke I-VI. köt. Hrs. von Heim Laube. Wien-Leipzig-Prag, é.n., Verlag von Sigmund Bensinger (druck: Ch. Reiger & M. Werthner, Wien), 8+378+1 p.; 4+384+1 p.;4+375+3 p.;4+376+4 p.;4+378+2 p.; 4+377+3 p. Német nyelven. Teljes sorozat! F. W. Bader fametszeteivel. Kiadói dúsan aranyozott, festett, illusztrált piros egészvászon dszkötés, Wien, Hermann Scheibe-kötés, márványozott lapélek...
Zimmermann Ágoston: Patkolástan kovácsok számára. (193 képpel.) Bp., 1916., Pallas, 164 p. Második kiadás. Kiadói papírkötés, az elülső borító foltos, szakadt, a gerinc sérült, hiányos, a hátsó borító hiányzik.
Krasznahorkai László: Sátántangó. Bp., 1985, Magvető, 333 p. Első kiadás. A szerző első nyomtatásban megjelent műve. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, a védőborítón kis szakadás.
Rosny, J. H.: Vamireh. Ernest Kolb. Egyetlen magyar kiadás. Házi fordítás az 1892-es a párizsi kiadás után. Egy francia kiadás másolt címlapjával. Készült 6 példányban. Kiadói papírkötés, jó állapotban. 133 p.
Arany János összes munkái. I-VIII. köt.: I. köt.: Kisebb költemények. II. köt.: Elbeszélő költemények. I. köt. (Toldi, Toldi szerelme. Toldi estéje.) III. köt.: Elbeszélő költemények. II. köt. IV. köt.: Elbeszélő (III. köt.) és elegyes költemények. V. köt.: Prózai dolgozatok. VI. köt.: Drámai fordítások. I. köt.: Shakspere színműveiből. VII. köt.: Drámai fordítások. II. köt.: Aristophnes vígjátéka...
Dugonics András: Jólánka, Etelkának leánya. I-II. köt. Első könyv: Gyulafinak bujdosássai. Második könyv: A' karjeli történetek. Pozsonyban és Pesten, 1803-1804, Füskúti Landerer Mihály, 1 (címkép) t. +2+4+773+3; 1 (címkép) t. + 4+772+3 p. Első kiadás. Átkötött modern egészvászon-kötés, restaurált példány, benne pótolt lapokkal: az I. kötet címlapja, II. kötet címképe, és a 215. és 468. oldalakon ...
Bajza József összegyűjtött munkái I-VI. köt. [3 kötetbe kötve.] Toldy Ferenc által. Bp.,én.,Franklin. Második, bővített kiadás. Kiadói aranyozott gerincű, festett egészvászon-kötés, Gottermayer-kötés, márványozott lapélekkel, kissé kopott borítókkal, kissé foltos lapokkal, a 3. kötetben néhány lapon gyűrődésnyommal, az első kötet elején a címkép hiányzik.