Kertész Imre: Valaki más. A változás krónikája. A szerző, Kertész Imre (1929-2016) Nobel- és Kossuth-díjas magyar író álta DEDIKÁLT! Bp., 1997, Magvető. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Szkárosi Endre - Arany Imre: Verboterror. Performanszköltemények. Bp., 2013, Magyar Műhely Kiadó, 93 +(3) p. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói papírkötés. A szerző, Szkárosi Endre (eredeti nevén: Horváth Endre) (1952-2022) József Attila-díjas költő, művészeti író, műfordító, kritikus, irodalomtörténész, intermediális művész, előadó által DEDIKÁLT példány.
"SZKÁROSI ENDRE, a kortárs avantgárd irodalom egyik kulcsszereplője ismét a költészet lehetséges nyelveinek és kiterjesztéseinek, valamint a hordozó (ezúttal a könyv) összeillesztésének feszültségére alapozza új ,,költészetművészeti könyvmunkáját". Mintegy harminc év alatt bemutatott költői performanszaiból válogatva, azok képi, információs és szövegdokumentumaiból, a kapcsolódó versekből-szövegekből és az ezekhez írt új költeményekből sokrétű (grafikai, fotográfiai, tipográfiai és szöveg-) műegészeket készít, melyek egyenként is, együttesen is a valamikori performansz költői energiáit hivatottak a jelen idő számára újrateremteni - ma érvényes költői közlésként, performanszkölteményként illesztve azt a kortárs költészet univerzumába. A különböző időket, tereket, helyzeteket és műnyelveket összekötő egyes performanszköltemények kialakításában a műveket grafikailag és tipográfiailag is megtervező ARANY IMRE a költő alkotótársává válik. A vizuális és szöveghordozó felületként egyaránt működő könyvlapok és oldalpárok az olykor több lapra kiterjedő művek, ciklusok idő-tér-nyelv-sűrítményeinek kompozíciós terévé válnak, és így keltik fel azt a kreatív feszültséget, amely minden műalkotás sajátossága." (Forrás: Magyar Műhely Kiadó - magyarmuhely.hu)
A Magyar Tudós Társaság Évkönyvei. Hetedik kötet. 1838-1840. Buda, 1842, Magyar Királyi Egyetem, 1 t. Borúra derű 1831. rézmetszet.) +VIII+240+403 p. Kiadói kartonált papírkötés, lapok kissé foltosak.
Benne számos neves szerző írásával közte: Teleki József, Eötvös József, Széchényi István, Bajza József, Székács József, Schedel (Toldy) Ferenc, Horváth Mihály, Péczely József, Szlemenics Pál írásaival. Közte: Eötvös József: Emlékbeszéd Kőrösi Csoma Sándor lev. tag. felett c. írással. Ritka!
Bölöni György: Az igazi Ady. Párizs.,1934, Editions Atelier de Paris, 385+2 p.+24 (fekete-fehér fotók) t. A könyv párisi felvételeit A. Kertész készítette. Első kiadás. Kiadói papírkötésben, foltos borítóval, sérült borítóval és gerinccel, javított kötéssel, hiányzó hátsó borítóval.
J. R. R. Tolkien: A gyűrűk ura I-III. köt. Ford.: Göncz Árpád. A verseket ford.: Réz Ádám, Tandori Dezső. Bp., 1981., Gondolat. Első kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói kissé kopott illusztrált papír védőborítóban, az I. kötet papírborítóján kis szakadással, a II. és III. kötet gerincein kis hiányokkal, a gerinceken folttal, a hibák ellenére alapvetően jó állapotban.
Tóth Árpád összes versei, versfordításai és novellái. Bp., 1967., Magyar Helikon. Kiadói egészbőr-kötés, kiadói nyl védőborítóban. Számozott (512./2100) példány.
Puskin: A bahcsiszeráji szökőkút. Ford.: Szabó Lőrinc. Bp., 1957., Magyar Helikon. Fülöp Zoltán és Márk Tivadar színes dísztterveivel és jelmezterveivel illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés. Számozott (84./500) példány.
Molnár Anna, Julia szép leány, Kőmives Kelemenné és egyéb régi balladák könyve.
Régi népballadák könyve.
Fametszetekkel diszitette Kozma Lajos. Számozott (471/500) példány. Budapest, 1921. Amicus (Kner Izidor ny., Gyoma). 87 p. 7 t. Lapszámozáson belül Kozma Lajos 26 fametszetű záródíszével illusztrálva. Kiadói , kissé sérült papírborítóval