Zelnik József: Negyven év után. Bp., 2012, MMA/Kairosz. Fekete-fehér és színes fotókkal illusztrálva. Kiadói kartonát papírkötés, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány. + Nomád nemzedék. Ifjuság és népművészet Magyarországon 1970-1980. Szerk.: Bodor Ferenc. Bp., 1981, Népművelődési Intézet. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Magyar és angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés jó állapotban. Kissé kopott kiadói papírtokban.
Szomory Dezső: A tudósok 1-2. köt. Regény a modern magyar társadalom életéből. Sajtó alá rendezte: Zsoldos Sándor. Szomory Dezső Művei. X. köt. Próza. Bp., 2016., Múlt és Jövő. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés
Apáti-Tóth Sándor, Zalán Tibor: Talált képek. Cegléd, 2002, Apáti Bt. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés. Apáti-Tóth Sándor (1948- ) fotóművész által Farkasházi István részére DEDIKÁLT példány.
Vegyes könyvtétel, 6 db:
Balassa József: A magyar nyelv életrajza (1937), Harold Lamb: Tamerlán.; Módi Mihály: Kallimachos Első Hymnusa. Ford., bevezetéssel és jegyzetekkel ellátta: Módi Mihály. Győr, 1930, Studium., Eszther Sat.: Regény és regény-itészet. (Pest, 1859, Emich.); Keresztrejtvényszótár (1925, Szórádi), átkötött.; Gábor Ignác: A magyar ősi ritmus. (1908, Lampel.) Különféle kötésekben, változó állapotban, közte egy átkötött példány, kettőn szakadozott papír védőborítóban, egy hiányos, és egy szakadt, foltos papírborítóval.
Búvár Zsebkönyvek 12 kötete, és a Kolibri Könyvek 8 kötete Bp.,1972-1989,Móra. Kiadói kartonált papírkötés, változó állapotban közte kissé kopott borítójú, de jó állapotú is, egy hullámos lapokkal.
Aszalay József: Szellemi Omnibus kéjutazásra az élet utain. II-III. köt. Három kötetben lenne teljes, az I. kötet hiányzik. Pest, 1856, Geibel Ármin - Beimel J. és Kozma Vazul, 4+327; 2+364+6 p. Első kiadás. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, kopott borítóval, foltos lapokkal. Csörgeő Bertalan névbejegyzéseivel.
Hans Behrmann-Horst Kliemenn-Hans Wündrich-Fr. Rudolf Weigl: Lexikon des Kaufmannes. Praktische Hochschule des geschäftlichen Erfolges. Wien-Leipzig,(1928), C. Barth-Verlag. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés.
Jurij Davidov: Lombvesztő idő. Ford.: Harsányi Éva. Világkönyvtár. Bp.-Uzsgorod, 1983, Magvető-Kárpáti Kiadó, 678+2 p. Kiadói kartonált papírkötés, kissé sérült, kopott kiadói papír védőborítóban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Vegyes írások Jókairól, 7 kötet: Ferenczy József: Jókai, mint hírlapíró; Hankiss János: Jókai, a nagy magyar regényíró; Dr. Kristóf György: Jókai napjai Erdélyben; Lipták Gábor: Jókai Balatonfüreden; Zsigmond Ferenc: Jókai; Jókai és Laborfalvi Róza; Váli Mari: Emlékeim Jókai Mórról. Vegyes állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.