A magyar nép. Szerk.: Bartucz Lajos. A művelődés könyvtára 9. köt. Bp., 1943, Singer és Wolfner. Fekete-fehér képekkel illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, kissé laza kötéssel.
Végh József: A békési népnyelv népszótövei. Debreceni Tisza István Tudományegyetem Magyar Népnyelvkutató Intézetének Kiadványai. 26. sz. Debrecen, 1943., Magyar Népnyelvkutató Intézet, 155+1 p. Kiadói papírkötés, szakadt, hiányos gerinccel, ceruzás és néhol tollas jegyzetekkel.
Nagy László István: Közgazdasági és társadalmi ismeretek. Ideiglenes tankönyv a gimnázium, leánygimnázium, líceum, leánylíceum, tanító és tanítónőképző intézet, kereskedelmi középiskola és kereskedelmi leányközépiskola számára. Bp., 1945., Athenaeum. Kiadói papírkötés, szakadt, részben hiányos gerinccel.
Suhajda Ágnes: A föld és a világ keletkezése a Kalevalában meg a vogul énekekben, mondákban. Eötvös Loránd Tudományegyetem Nyelvtudományi Dolgozatok 3. Bp., 1971., ELTE. Kiadói papírkötés. Megjelent 250 példányban.
Nietzsche, Friedrich: Vidám tudomány. Sajtó alá rendezte: Varró István. Ford.: Wildner Ödön. Nietzsche Válogatott Munkái. Bp., [1926], Világirodalom. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, a gerinc hiányos, javított, pótolt de belül jó állapotban.
Melich János: Latin jövevényszavaink végződésének alakulásmódjáról. Magyar Nyelvtudományi Társaság 52. sz. Bp., 1940., Magyar Nyelvtudományi Társaság, 29 p. Kiadói papírkötés, szakadt borítóval, a borító elvált a füzettől.
1928 Hid irodalmi, művészeti és társadalmi folyóirat, II. évf. 3-4. sz., 1928. márc.-ápr., szerk.: Csanády György. Bp., "Kárpát"-ny., 113-224 p. Kissé sérült papírkötésben.
2 db néprajzi kalauz: Kalauz a Magyar Nemzeti Múzeum Néprajzi Osztályában. Bp., 1922, Néprajzi Osztály (ifj. Keller Ernő-ny.), 52 p. + Kalauz a Magyar Nemzeti Múzeum néprajzi gyűjteményeiben. Összeáll.: Dr. Bátky Zsigmond. Bp., 1929, Magyar Nemzeti Múzeum, 78 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval.