Huszadik század. Társadalomtudományi és szociálpolitikai szemle. Szerk.: Jászi Oszkár. XV. évf., 29. köt., 2. sz. 1914. febr. 15. Bp., 1914, Politzer Zsigmond és Fia, 137-296 p. Sérült kiadói papírkötés, hiányos gerinccel, nagyjából a felénél szétvált.
Gunda Béla: Műveltség és hagyomány - Studia ethnographica et flokloristica in honorem. Angol, francia és német nyelvű szövegekkel. Debrecen, 1971, Kossuth Lajos Tudományegyetem. Kiadói félvászon-kötés papírborítóban. Borító sérült, de a könyv jó állapotú.
Műveltség és hagyomány. A Kossuth Lajos Tudományegyetem néprajzi tanszékének évkönyve XXV-XXVI. Szerk.: Elek Bartha, József Kotics. Debrecen, 1992, Kossuth Lajos Tudományegyetem.Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói papírkötés, kopottas állapotban. Magyar, Német és Angol nyelven.
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve I. Főszerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1968, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés, megsárgult papírborítóban.
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve II. - III. Főszerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1969, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés, megsárgult papírborítóban.
Népi kultúra - népi társadalom. A Magyar Tudományos Akadémia néprajzi kutató csoportjának évkönyve V. - VI. Főszerk.: Ortutay Gyula. Bp., 1971, Akadémia. Kiadói egészvászon-kötés papírborítóban. A borító foltos, kis szakadás az egyik sarokban.
Kiss Mária (szerk.): Folklór és tradíció VII. A tradicionális műveltség továbbélése az V. Magyar-Jugoszláv folklórkonferencia előadásai. Bp., 1994., MTA Néprajzi Kutatóintézet. Kiadói papírkötésben.
Kríza Ildikó, Erdész Sándor (szerk.): Folklór ás tradíció III. Irányzatok a kortársi folklorisztikában. Bp., 1987., MTA Néprajzi Kutató Csoport. Kiadói papírkötésben.