Guerrieri Murano 1937: Fedeles váza, ló motívummal. Kézzel festett kerámia, jelzett, koszos, kopásnyomokkal. m:25cm
Giulio Guerrieri 1930-ban megalapítja a "Guerrieri Ceramics Murano" manufaktúrát, Murano szigetén. 1934-ben testvére Archimedes dekoratőr, hívta fel a figyelmét, hogy díszesebb kerámiát gyártson. Modern és hagyományos stílusban készült háztartási edényeket, bútor betéteket, díszpaneleket, rusztikus kerámiákat és ókori másolatokat gyártanak. 1937-ben Julius és Archimedes nevet kapja a manufaktúra. A háborús események nagyban lelassították a termelést. 1964-ben a gyárat bezárják.
Viktória brit királynő aranyjubileuma 1887. Mázas kerámia fali emlékplakett, dekoratív fa keretben. Matricás mintával, jelzés nélkül, a kereten és a plaketten sérülésekkel, mázrepedésekkel, kisebb kopásnyomokkal, d: 17 cm / Queen Victoria Golden Jubilee 1887. Ceramic plaque, in decorative wooden frame, with slight wear and damage, d: 17 cm
Gosztonyi Mária (1893-1989): Napraforgós, készlet (6 db kompótos, 6 db mokkás csésze aljával, 1 db tejkiöntő, 6 db süteményes tányér, 1 db süteményes tál, 1 db cukortartó). Színes mázakkal festett kerámia, jelzett, kopásokkal, apró máz lepattanásokkal.