Bibliai történet iskolai könyvül, középkoru gyermekek számára. Bp.,(1891), Szent-István-Társulat,(Eger, Érseki Lycveum-ny.), 3-133+3 p. Ötvenedik kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Félvászon-kötés, kopott borítóval, címlaphiánnyal, az illusztrációkba beleszíneztek, aláhúzásokkal, bejegyzésekkel, foltos lapokkal, névbejegyzéssel.
Bangha Béla: Magyarország újjáépítése és a kereszténység. Bp., 1920, Szent István-Társulat, 200 p. Kiadói papírkötés, sérült, kissé foltos borítóval, részben szétvált fűzéssel.
Zubriczky Aladár: Jézus élete és a vallástörténet. Szent István Könyvek 1. köt. Bp., 1923., Szent István-Társulat. Kiadói papírkötés, kissé kopott, kissé foltos borítóval.
Helmut von Glasenapp: Az öt világvallás. Bráhmanizmus, buddhizmus, kínai univerzizmus, keresztényég, iszlám. Negyedik kiadás. Bp., 1984, Gondolat. Kiadói vászonkötés, papír védőborítóval. Szép állapotban.
Várady József: Tiszáninnen református templomai. 3. sz. pótfüzet: A kondói református egyház története. Sajószentpéter, 1996, Borsodi Református Egyházmegye. Kiadói papírkötésben, jó állapotban.
A szerző, Várady József (1930-2008) kondói református lelkész által Dobrossy István (1946-2015) történész, levéltáros, a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Levéltár igazgatója részére dedikált példány.