Magyar Történeti Életrajzok, V. évf. 1-3. köt., egybekötve: Fraknói Vilmos: Erdődi Bakócz Tamás élete. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Szilágyi Sándor. (V. évf. 1. köt.) Bp., 1889, Méhner Vilmos, (Franklin-ny.), 1 t.+220 p.+12 (képtáblák) t.+5 (hasonmás) t. Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészoldalas képekkel, hasonmásokkal illusztrált.; Angyal Dávid: Késmárki Th...
Magyar Történeti Életrajzok XIX. évf. 1., és 2-3. füzete, egybekötve: Áldássy Antal: Alsáni Bálint bíbornok. Magyar Történeti Életrajzok. Szerk.: Schönherr Gyula. (XIX. évf. 1. füzet.) Bp., 1903. Magyar Történelmi Társulat, (Athenaeum-ny.), 1 (címkép) t. + 4+135 p. + 5 (fekete-fehér képtáblák, közte egy kihajtható, egy két oldalas). Oldalszámozáson belül gazdag fekete-fehér szövegközti és egészo...
1899 Magyar Történeti Életrajzok 1899. XV. évf. 1-5. füzet: Fraknói Vilmos: Werbőczi István életrajza. Magyar Történeti Életrajzok. 1899. XV. évf. 1-3.füzet.; Erdélyi Pál: Balassa Bálint. 1551-1594. Magyar Történeti Életrajzok. 1899. XV. évf. 4-5.füzet.; Bp., 1899, Franklin, 128;129-256; 257-380 p. +10 (mellékletek) t.; 1 t. (Werbőczi István birtokainak térképe)+127; 129-251 p.+9 (mellékletek) t. ...
Dinnyés Lajos (1901-1961) kisgazda politikus, országgyűlési képviselő, későbbi miniszterelnök: Parlamenti beszédeim 1932. Összesen 36 Dinnyés Lajos által összegyűjtött beszéd, nyomtatványok, két oldalas gépelt tartalomjegyzékkel, rajta Dinnyés Lajos ex libris bélyegzésével. [Egybekötve.] Félvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült, javított gerinccel, foltos, bejelölésekkel.
Dinnyés Lajos (1901-1961) kisgazda politikus, országgyűlési képviselő, későbbi miniszterelnök: Parlamenti beszédeim 1933. Összesen 27 Dinnyés Lajos által összegyűjtött beszéd, nyomtatványok gépelt tartalomjegyzékkel, rajta Dinnyés Lajos ex libris bélyegzésével. [Egybekötve.] Félvászon-kötésben, kopott borítóval, foltos, kissé sérült gerinccel, lapszéli foltokkal, bejelölésekkel.
Országgyűlési Almanach. Történelmi sorozat I-III. kötet. Szerk.: Vida István. I. köt.: Az ideiglenes Nemzetgyűlés almanachja. 1944-1945.; II. köt.: Az 1945. évi Nemzetgyűlés almanachja 1945-1947.; III. köt.: Az 1947. évi Országgyűlés Almanchja 1947-1949.; Bp.,1994-2005, Magyar Országgyűlés. Kiadói egészvászon-kötések, az egyik címlapján kis folttal, jó állapotban.
P[eter] M[athias] Rowde (1877-1955): Ungarn gestern, Heute, Morgen. A szerző, Peter Mathias Bretanus Olsen Rowde (1876-1955) norvég gumimágnás, norvégiai m. kir. főkonzul (1928-1947) által feltehetőleg Dr. Riegler Bernát zsidó származású ügyvéd részére dedikált példány. Bp., 1939., Kókai, Ludwig, 119 p.+11 (fekete-fehér fotók) t.+1 (1910-es néprajzi térkép) t. Német nyelven. Szövegközti illusztrác...
Lukinich Imre: I. Rákóczi György és a Lengyel Királyság. (Olvasott a M. Tud. Akadémia 1906. október 15-iki ülésén) Értekezések a Történeti Tudományok Köréből XXI. kötet 4. szám. Bp., 1907., MTA,[Athenaeum-ny.], 63+1 p. Későbbi átkötött papírkötés, az eredeti elülső papírborítót a borítóra kasírozták, a címlapon névbejegyzéssel, szakadással, az utolsó lapon kis folttal.