Molnár Gábor 6 műve: Ahol az ösvény véget ér. Észak-Brazília őserdőiben.; Négyen a vadonban. Brazíliai vadászkalandok.; Pálmakunyhó az őserdőben. Második kiadás.Világjárók 33.; Molnár Gábor: Jaguárországban. Világjárók 18. Második kiadás.; Kalandok a brazíliai őserdőben. Vadász- és gyűjtőúton Észak-Brazília ősvadonában. Harmadik kiadás.; A Bakonytól Amazóniáig.; Bp., 1961-1978, Szépirodalmi -...
Csathó Kálmán: Vadászzsákmány. - Ha a vadász ír, az író meg vadászik. - Hincz Gyula rajzaival. Budapest, é.n., Singer és Wolfner Irodalmi Intézet Rt. Kiadói egészvászon kötés, kissé foltos lapokkal
Széchenyi Zsigmond: Nahar. Indiai utinapló. Bp., 1967, Szépirodalmi Könyvkiadó. Ötödik kiadás. A szerző felvételeivel illusztrálva. Kiadói félvászon-kötésekben, kiadói szakadt papírborítóban.
Telegdi Roth Károly: Magyarország geológiája. I. rész. A magyar föld és az azt környező területek hegyszerkezetének kialakulása. Tudományos Gyűjtemény 104. Pécs, 1929, Danubia Könyvkiadó. Foltos, megviselt állapotú egészvászon kötésben, kissé meglazult kötéssel. Hiányzó térképmelléklettel.