[Milne, Alan Alexander] A. A. Milne: Micimackó. Ford.: Karinthy Frigyes. Ernest H. Shepard képeivel. Bp., 1957, Kossuth (Athenaeum-ny.), 123 p. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, ajándékozási bejegyzéssel.
Rejtő Jenő képregény-sorozat 18 kötete: A tizennégy karátos autó, Piszkos Fred, a kapitány 1., Piszkos Fred közbelép, rész, Az előretolt helyőrség 1-2. rész., A három testőr Afrikában 1-2. rész. A láthatatlan légió 1-2. rész, A szőke ciklon, Az elveszett cirkáló, A megkerült cirkáló, Egy bolond száz bajt csinál, Vesztegzár a Grand Hotelben, A sárga garnizon/Víkend a pokolban, Bradley Tamás vissza...
[Pósa Lajos]: Nyuszi világ. Írta: Lajos bácsi. Bp., é.n., "Forrás"-ny., (12) p. Spirálfűzött keménytáblás kötés, helyenként kopottas, az utolsó lap elvált.
Magyary Judit: Eszter hazamegy. Ifjúsági regény leányok számára. Bp., 1946, Korda Rt. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, foltos, a könyvtesttől elvált borítóval.
Mese a tölgyfa tetején. Csuvas mesék. Vál., az utószót és a jegyzeteket írta: Róna-Tas András. Ford Agyagási Klára, Czeglédi Katalin, et alii. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1977, Európa. Kiadói kissé kopott félvászon-kötés.
2 db 3D mesekönyv - Jane Ray: Hamupipőke. Bp., 2012, Pongrác + Kubasta, Vojtech: Jancsi és Juliska. Bp., 2017, Móra. Kiadói kartonált kötés, jó állapotban.
Edmondo de Amicis: Szív. A gyermekek számára. Ford.: Radó Antal. Bp., é.n., Franklin-Társulat, 1 t. + 272 p. Szövegközi fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval.