Dr. Bartha Béla: Statisztikai tanulmányok a magyar protestántizmusról. Különlenyomat a Protestáns Szemle 1890. évfolyamáról. Bp., 1890., Hornyánszky Viktor, 165 p. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötésben, egészen kis kopásnyomokkal a borítón és a gerincen, körbevágott. A szerző, deési Bartha Béla (1861-1914) jogakadémiai tanár által Kubinyi Albert evangélikus egyházfelügyelő részére DEDIK...
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, Staré y nowé, kterýchž Cyrkew Křestanská při Wýročnjch Slawnostech a Památkách, gakož y we wsselikých potřebách swých, obecnjch y obzwlásstnjch, s mnohým prospěchem vžjwá; K obecnému Cýrkwe Boží wzdělánj, někdy shromažděné a wydané, od Kněze Giřika Třanowského, Služebnjka Páně při Cýrkwi Swato = Mikulášske w Liptowě.... Hozzákötve: ...
Albach J. S.: Szent hangzatok. Imák keresztény katholikusok számára. Assisi szent Ferencz szerzetbeli áldozár. Fordította Sujánszky Antal: Esztergomi-érseki főmegyeáldozása Pest-belvárosi segéd. A tizenegyedik eredeti kiadás után hat aczélmetszettel; második bővített kiadás. Pest., 1850., Müller, 1 (acélmetszetű címkép) t + 1 (acélmetszetű díszcímlap) t. +427+6 p.+4 (acélmetszetű képtáblák) t. Kor...
Prohászka Ottokár: Iránytű. Prohászka Ottokár összegyűjtött munkái XXII. köt. Sajtó alá rendezte és a bevezetést írta: Schütz Antal. Bp., 1929, Szent István-Társulat, VIII+354 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé kopottas borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal.
Bossuet,[Jacques-Bénigne]: Elmélkedései az evangéliumról I-II. kötet. A francia eredetiből fordította és kiadja: A Budapesti Nővendékpapság Magyar Egyházirodalmi Iskolája. Munkálatok LXXVII. évfolyama. Bp.,1913-1914, Élet, XLVI+2+445; XXXIII+7+500 p. Aranyozott gerincű egészvászon-kötés, aranyozott lapélekkel, a borítókon kis kopásnyomokkal, a II. kötet gerincén kis sérülésekkel.
Vegyes vallási könyvtétel, 2 db: A heidelbergi káté. Ford s jelen alakjában közzétette: Erdős József. Kiadja: Tiszántúli Református Egyházkerület. Debrecen,én., Méliusz. Negyedik kiadás. Kiadói foltos, kissé szakadt papírkötés.; Luther Márton önmagáról. Német és latin forrásmunkákból fordította és összeállította: Virág Jenő. Bp., 1937, Országos Luther Szövetség. Kiadói papírkötés.
Martinkó Károly: Az áldozatok Isten szolgái. "Életünk Krisztus." A szerző, Martinkó Károly (1933- ) által Gonda János (1932-2021) Széchenyi- és Liszt Ferenc-díjas zongoraművész, zeneszerző, zenetörténész, főiskolai tanár részére DEDIKÁLT példány. Bp.,1991., AirCont. Kiadói papírkötés.
[Třanovský, Jiří (1597-1637):] Cithara sanctorum. Pjsně Duchownj, Staré y nowé, kterýchž Cyrkew Křestanská při Wýročnjch Slawnostech a Památkách,... ; Hozzákötve: Přjdawek pronikawych nowych, y nekterych starých pjsnj...; Hozzákötve: Phiala sanctorum. Modlitby nábozné ze Swatého. Pjsma wybrané,... W Pessti [Pest], 1868., Alojza Bucánskyho (Bucsánszky Alajos), XVI+1247;112; 237+1 p. Szlovák nyelv...