Hétszilvafa. Moziplakát (filmplakát, rácsplakát), 1940. Turay Ida, Csortos Gyula, Szilassy László, Kiss Manyi, Vaszary Piri szereplésével, rendezte Podmaniczky Félix. Zene: Sándor Jenő. Litográfia, papír. A (?) jelzéssel a litográfián. Unitas nyomda., Bp. Imago Film. Lap széle sérült és kissé foltos, hajtásnyomokkal. 94×30 cm. / Vintage rare poster of a Hungarian movie from 1940, lithograph on pap...
Kreutzer-Sonáta. (Die Kreutzersonate). Moziplakát (filmplakát, rácsplakát), 1937. Lil Dagover, Peter Pedersen és mások szereplésével. Rendezte: Veit Harlan. Litográfia, papír. Kuti és Csertyánszky nyomda, Bp. Ufa. Sarkaiban és szélein sérült és hiányos, hajtásnyomokkal,. 95×30 cm. A Kuti és Csertyánszky nyomda mindössze három évig, 1935-től 1938-ig működött. Ritka! / Vintage Hungarian poster of th...
Bulu, a fehér tigris (Booloo). Moziplakát (filmplakát, rácsplakát), 1938. Colin Tapley szereplésével. Rendezte: Clyde E. Elliott. Litográfia, papír. Nemes jelzéssel a litográfián. Rovenszky Unitas nyomda., Bp. Paramount Pictures. Lap tetején korabeli ceruzás felirattal: "Attila mozgóban december 26-án". Feltehetően a budafoki Attila mozgó, amely az 1920-as évek végén nyitotta meg kapuit. Lap széle...
cca 1930 Gönczi-Gebhardt Tibor (1902-1994): Péti Salpeter (Pétisó). A Péti Nitrogénművek kétoldalas, német nyelvű, illusztrált reklámkiadványa, kisplakát. Bp., Klösz-ny. Apró szakadással, 30x21 cm