Ballagi Géza: A nemzeti államalkotás kora 1815-1847. A magyar nemzet története. Bp., 1897, Athenaeum. Kiadói dombornyomott félbőr kötés, gerincnél szakadt, előzéklap foltos, kopottas állapotban.
A politikus Antall József - Az európai úton. Tanulmányok, esszék, emlékezések a kortársaktól. Szerk.: Jeszenszky Géza, Kapronczay Károly, Biernaczky Szilárd. Bp.,2006., Mundus. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Mikó Imre: Huszonkét év. Az erdélyi magyarság politikai története 1918. december 1-től 1940. augusztus 30-ig. Bp., 1941, Studium (Sylvester-ny.), 326 p. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült borítóval, javított gerinccel, nagyrészt felvágatlan lapokkal.
Ferdinandy Mihály: Mi magyarok. Tíz tanulmány a magyar történelemből. Bp., 1941, Rózsavölgyi és Társa, 461+(3) p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé fakó borítóval.
Tardy Lajos: A tatárországi rabszolgakereskedelem és a magyarok a XIII-XV. században. Kőrösi Csoma Kiskönyvtár 17. Bp., 1980, Akadémiai Kiadó, 242 p + 4 t. Kiadói papírkötés, kissé sérült, kopott borítóval, volt könyvtári példány.
Kádár Iván et al.: Adatok Magyarország gazdaságtörténetéből. Segédanyag a Magyar Dolgozók Pártja "Politikai Gazdaságtan" szakosított tanfolyama számára. Bp., 1955-1956, Szikra, 93+(3) p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, néhány kissé foltos lappal.