Komjáthy Miklós - Makkai László: Világtörténelem. Nagy Károlytól a francia forradalomig. Ideiglenes Történelemtankönyv-sorozat III. köt. Bp., 1945., Szikra-ny., 244 p. Kiadói papírkötés, a hátsó borító hiányzik.
Lugi Longo: Az olasz nép harca a felszabadulásért. Bp., 1953., Szikra. Kihajtható térkép-melléklettel. Kiadói félvászon-kötésben, a borítókon kis kopásnyomokkal, intézményi bélyegzővel.
Török József: A tizenkettedik század magyar egyháztörténete. Keresztény századok. Bp., 2002, Mikes Kiadó, 232 p. Kiadói kartonált papírkötés, a borítón kis sérüléssel, egyébként jó állapotban.
Thompson, Dorothy: I Saw Hitler! New York, 1932, Farrar & Rinehart. Első kiadás. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, jó állapotban. Az eredeti papírborító szétvált, sérült, kissé hiányos állapotban megvan.
Magyarok és a risorgimento. Ács: Tivadar: A magyar légionisták életrajzgyűjteménye. A risorgimento magyar bibliográfiája. Összeállította: Gátiné Pásztor Mária. Szerk.: Szász Károlyné Gillemot Katalin. Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár Tanulmányok. Új sorozat 12. (XXXV.) Bp., 1961, Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár. Magyar Risorgimento Emlékbizottság - Hazafias Népfront. Kiadói papírkötés