A Bábur-Náme miniatúrái. Az előszót írta és a képket vál.: Hamid Szulejmán. Ford.: Egyed Edit. Taskent-Bp., 1979, Fan-Corvina. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kissé foltos kiadói papír védőborítóban.
Nagy Márta: Ortodox faliképek Magyarországon. Bp., 1994, Dunakönyv. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Szabadi Judit: Rippl-Rónai. Bp.,1993, Corvina. Harmadik kiadás. Magyar, angol, német és francia nyelven. Gazdag képanyaggal, Rippl-Rónai József műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
1975 Művészet, a Magyar Képzőművészek Szövetségének folyóirata, XVI. évf. 3. és 5. sz. Szerk.: Rideg Gábor. Benne: Lőrincz Ernő: Fülep Lajos munkásságának tudománytörténeti jelentősége 1-2. írással. Bp., 1975, Lapkiadó Vállalat, 52 p., 52 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrálva. Papírkötésben, az egyik szám borítója lejár. + Valamint Fülep Lajos írásainak bibliográfiája, fénymásolat, 4 p.
Essie Sakhai: A keleti szőnyeg. Ford.: Palotai Klára. Bp., 1992, Officina Nova. Színes fotókkal gazdagon illusztrálva. Kiadói egészvászon-kötés, egy lap kijár.
2 db Kajári Gyula művészetét ismertető könyv: Kajári Gyula élete és munkássága. Hódmezővásárhely, 1996, Kajári Emlékalapítvány. Kiadói egészvászon kötés, kissé sérült papír védőborítóval.+ Szuromi Pál: Kajári Gyula. Fekete izzásban. Szeged, 2006, Művészetért, Oktatásért Alapítvány. Kiadói kartonált papírkötés, foltos lapokkal.
Boros Géza: Emlékművek 56-nak. A szerző, Boros Géza (1960-) művészettörténész által Sümegi György (1947-) művészettörténésznek dedikált! Bp., 1997, 1956-os Intézet. 286 p. Fekete-fehér és színes képekkel illusztrált. Kiadói papírkötésben.