Flos, Frantisek: Prémvadászok. Kalandos regény a kanadai trapperek és farmerek életéből. Ford.: Zólyomi Antal. Zdenek Burian illusztrációival. Bp.-Pozsony, 1966, Móra-Tatran. Műbőr-kötésben, helyenként kissé foltos lapokkal, volt könyvtári példány. Megjelent 5100 példányban.
Wagner, Hermann: Entdeckungsreisen im Wald und auf der heide. Leipzig, 1903, Otto Spamer, 1 t. (színes litográfia) + VIII+200+(4) p. + 3 t. Első kiadás. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér képekkel, valamint 4 színes képtáblával illusztrált. Német nyelven. Kiadói illusztrált egészvászon-kötés, sérült, foltos borítóval, néhány kissé foltos lappal, intézményi bélyegzővel.