Jelzés nélkül: Magyar Királyi Légügyi Hivatal Tiszteletdíja 1939. Krómozott talpon, réz glóbusszal, tetején krómozott repülő. Apróbb lepattanásokkal, 14x10x26cm
Magyar Királyi Légügyi Hivatal (LÜH, a Kereskedelmi Minisztérium V. Légiforgalmi szakosztálya) mely hivatalosan 1924. április 10-én kezdte meg működését, mint a légierő vezérkarának fedőszerve. A Vassel Károly vk. ezredes (azaz légügyi főigazgató) irányítása alatt működő szervezet valójában a Honvédelmi Minisztérium költségvetéséből részesedett, célja a katonai repülés személyi és logisztikai-anyagi kereteinek megteremtése volt. A hivatal kezelésébe kerültek a már meglévő repülőterek (Budapest-Mátyásföld, Szombathely, Szeged, Székesfehérvár, Nyíregyháza, Kaposvár, Miskolc) és megkezdődött a meteorológiai-, valamint a rádió szolgálat felállítása és folyamatos bővítése, fejlesztése is. A személyi állomány rejtéséhez a különböző polgári és rendfenntartó (zömmel csendőri) szervezetek nyújtottak segítséget. A katonai rendfokozatokat a légügyi ellenőr (hadnagy), légügyi aligazgató (alezredes) stb.megnevezések helyettesítették.
Forrás: m.militaria.hu
Tevan Margit (1901-1978): Art Deco dísztál, 1930 körül, vörösréz, jelzett, kopásnyomokkal d:36 cm. Tevan Margit Munkácsy Mihály-díjas magyar ötvösművész, érdemes és kiváló művész.
Tevan Margit 1901. január 18-án született Békéscsabán (Magyarország) zsidó családban. Édesapja egy jelentős szerkesztőséget vezetett, és támogatta művészeti tanulmányait a budapesti Iparművészeti Főiskolán. Tanulmányainak egy évében Tevan a kor leghíresebb aranyművészeinél az aranyművességre szakosodott: Richard Zutt és Kiss Ferenc .
Mivel az ékszerkészítés nem érdekelte, később csatlakozott Vértes Árpád műhelyéhez, amely "Stúdió" néven volt ismertebb . 1927-ben feleségül ment Engel Miklós vegyészmérnökhöz és Budapestre költözött. Fiuk, Engel Tevan István ismert könyvillusztrátor volt.