Marjanucz László: A szegedi zsidó családok a 19. században. Szeged Művelődéstörténetéből 6. Szeged, 1988, Móra Ferenc Múzeum, 52 p. Kiadói tűzött papírkötés. Megjelent 800 példányban.
Zsidók Oroszországban. 1900-1929. Cikkek, dokumentumok. Ruszisztikai Könyvek I. Bp., 1995, Magyar Ruszisztikai Intézet-MTA Judaisztikai Kutatócsoport (a Soros Alapítvány támogatásával), 199 p. Kiadói papírkötés.
A nyíregyházi zsidóság pusztulása. Forrásközlés. Szerk.: Nagy Ferenc. Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Levéltár Kiadványai II. Közleményei 33. Nyíregyháza, 2004.,Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Önkormányzat Levéltár. Kiadói kartonált papírkötés. Megjelent 500 példányban.
Komlós Aladár: Magyar-zsidó szellemtörténet a reformkortól a holocaustig. I. köt.: A magyar zsidóság irodalmi tevékenysége a XIX. században. Bp., 1997., Múlt és Jövő. Kiadói kartonált papírkötés,
Dr. zalai Szalay László: A zsidó nők története. Hevesi Simon előszavával. Bp., [1924], Globus, (4)+337+(1) p. Átkötött félvászon-kötésben, átkötéskor az eredeti papírborító egy részét felhasználták, sérült borítóval és gerinccel, részben szétvált fűzéssel.
Komlós Aladár: Magyar-zsidó szellemtörténet a reformkortól a holocaustig. I-II. köt. I. köt.: A magyar zsidóság irodalmi tevékenysége a XIX. században. II. köt.: Bevezetés a magyar-zsidó irodalomba. Bp., 1997., Múlt és Jövő. Kiadói kartonált papírkötés, volt könyvtári példány.