Obi, a gőgös kókuszdió. Kubai joruba mítoszok és mesék. Válogatta, részben gyűjtötte, fordította, az utószót és a jegyzeteket írta Dornbach Mária. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1977, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
A tuói főnök. Új-kaledóniai mesék és mítoszok. Ford., az utószót és a jegyzeteket írta: Vargyas Gábor. A könyv borító illusztrációja és az illusztrációk Lóránt Lilla munkái. Népek meséi sorozat. Bp., 1979, Európa. Kiadói félvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban, kissé foltos felső lapélekkel, jó állapotban.
Edmondo de Amicis: Szív. A gyermekek számára. Ford.: Radó Antal. Bp., é.n., Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t. + (8)+275+(2) p. Illusztrált, aranyozott, festett egészvászon-kötés, kissé sérült, kopott, foltos borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, néhány lapon szakadással.
Nagy Katalin: Tűrhető Lajos. Mayer Gyula rajzaival. Bp., 1980, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben. A szerző által DEDIKÁLT példány! Kissé sérült gerinccel.
Tordon Ákos: A rézorrú tündér. Gaál Éva rajzaival. Bp., 1983, Móra. Kiadói kartonált papírkötésben. A szerző által DEDIKÁLT példány! Kissé sérült gerinccel.
Magyary Judit: Eszter hazamegy. Ifjúsági regény leányok számára. Bp., 1946, Korda Rt. Kiadói illusztrált papírkötés, sérült, foltos, a könyvtesttől elvált borítóval.