Hermann István: Lukács György gondolatvilága. Tanulmány a XX. század emberi lehetőségeiről. Elvek és utak. Bp., 1974, Magvető, 415 p. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban. A szerző által Sziklai László, a BTK Filozófiai Intézet egykori vezetője részére DEDIKÁLT példány.
Smith Ádám: Vizsgálódás a nemzeti vagyonosság természetéről és okairól. Ford.: Enyedi Lukács és Pólya Jakab. Bevezetéssel ellátta: Kautz Gyula. Nemzetgazdasági Írók Tára. Bp., 1891, MTA-Pallas Irodalmi és Nyomdai Rt., LXXV+(4)+235+IV p. Aranyozott gerincű könyvkötői félvászon-kötés, márványozott lapélekkel, sérült borítóval, az elülső kötéstábla nagyrészt elvált a kötéstől, a könyv elején lévő lap...
Stekel, Wilhelm: A modern házasság. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Dr. Gartner Pál. Bp., [1931], Novák Rudolf és Társa. Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, helyenként kissé foltos lapokkal, tulajdonosi névbejegyzéssel.
Várkonyi Hildebrand: A gyermek és környezete. Nemzetnevelők Könyvtára IV. Gyermek- és Ifjúságtanulmány 6. Bp., 1944, Országos Közoktatási Tanács, 243+(1) p. Kiadói félvászon-kötés, sérült, kissé kopott gerinccel.
Kurucz Jenő: Struktur und Funktion der Intelligenz während der Weimarer Republik. Sozialforschung und Sozialordnung Band 3. Köln, 1967, Grote. Német nyelven. Kiadói egészvászon-kötés, kopottas kiadói papír védőborítóban. A szerző által Filipp Géza részére DEDIKÁLT példány.