A budapesti rk. egyházközségek első tíz éve. Sajtó alá rendezte: Dr. Hauser Ignác. Bp., 1930, Budapesti Rk. Egyházközségek Központi Tanácsa (Pallas-ny.), 254 p. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva. A borító Jaschik Álmos munkája. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval és gerinccel. A címlapon Dr. Budó Jusztin (1884-1943) történész, Budapest főlevéltárosa saját kezű aláírásával. + Fabó Beáta: Budapest katolikus templomépítészete a két világháború között. Bp., 2021, Budapest Főváros Levéltára. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Jubileumi emlékkönyv a Miskolc-felsővárosi Szent Anna Egyházközség százéves fennállása alkalmából. Szerk.: Rétay Kálmán. Miskolc, 1928, Miskolc-felsővárosi R. Kath Egyházközség (Magyar Jövő-ny.), 1 t. + 312 p. Későbbi, átkötött kartonált papírkötésben, néhány foltos, kissé sérült lappal.
[Ossendowski, Ferdynand Antoni (1876-1945)]: Ossendowski: A sivatag népe. Bp., é.n. (1926), Franklin, 246+1 p. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötés, a borítón kis kopásnyomokkal, a gerinc alján folttal.
Ligeti Lajos (1902-1987): Afgán földön. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp.,[1938], Franklin-Társulat, 219+3 p.+16 (kétoldalas fekete-fehér képtáblákkal) t. Szövegközti és egészoldalas térképekkel illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott félvászon sorozatkötésben, a borítón kopásnyomokkal.
Gubányi Károly (1867-1935): Gubányi Károly: Ausztrália. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Bp., (1913), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai) Rt.,4+253+3 p.+15 t.(Fekete-fehér fotók.) Szövegközti fekete-fehér fotókkal és térképekkel. Kiadói aranyozott, illusztrált félvászon-kötés, a címlap és 1 képtábla hiányzik, a borítón egészen kis kopásnyomokkal.
[Leden, Christian (1892-1957)] K. Leden: Kjuvatin jégmezői. Magyar Földrajzi Társaság Könyvtára. Ford.: Mihalik László. Bp.,[1930], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), 1 t.+244 p.+16 t. (fekete-fehér fotók)+ 1 (kihajtható térkép) t. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon kötésben, szép állapotban
Gubányi Károly (1867-1935): Öt év Mandzsuországban. Lóczy Lajos előszavával. Magyar Földrajzi Társaság könyvtára. Bp.,é.n.(1906), Lampel R. (Wodianer F. és Fiai), VII+327 p.+16 (egészoldalas fekete-fehér fotók) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal illusztrált. Kiadói dúsan aranyozott egészvászon sorozatkötésben, Gerincen kis kopással, egyébként szép állapotban