Gyémánt László (1935-): Női akt. Szitanyomat, papír, jelzett, művészpéldány E.A./Ex. jelzéssel. Lapméret: 49x65 cm. Pályafutását a Csernus Tibor által kezdeményezett Magyar Szürrealisták csoportjában kezdte. Az 1960-as évek elején pop-art hatású montázsszerű, szürreális-naturalista képeket alkotott. Fenegyereknek számított a féldiktatúra szemében. Pályája elejétől egyaránt jellemzi az oldottabb festésmód és a naturálisan precíz ecsetkezelés, a színes és a sötétbarnás, többnyire tónusosan festett képek sorozata. / Screenprint on paper, signed, artist's proof.
Halász Szabó Sándor (1920-1997): Színes formák. Szitanyomat, papír, jelzett, sorszámozott (2/30). 31,5x26 cm. Az olasz Művészeti
Szervezet tiszteletbeli tagja volt. 1944 óta kiállító művész. Több európai városban szerepelt
munkáival. 1963-től Svédországban dolgozott. Több alkotását őrzi a Magyar Nemzeti
Galéria. / Screenprint on paper, signed, artist's proof.