cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló "Nemzeti Ereklye" tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, keretben 23x15 cm.
cca 1920-1930 Az Országos Magyar Hadimúzeum Egyesület által kiadott, névre szóló "Nemzeti Ereklye" tanúsítvány, a történelmi Magyarország valamennyi vármegyéjének címerével és az összes vármegyéből származó földet tartalmazó ércbullával, alul kissé sérült, 23x15 cm.
cca 1920-25 Simon János György (1894-1968) festőművész, grafikus kézzel írt levele Gerő Zsófiának (1895-1966), Gerő Ödön (1863-1939) műkritikus, író lányának, autográf aláírásával. Másfél beírt oldal, eredeti sérült borítékban.
1921 Bosznay István (1868-1944) festőművész, képzőművészeti főiskolai tanár "Művészet és műélvezet" c. előadásának kézirata, 9 beírt oldal, autográf aláírásával, autográf felirat szerint a Keresztény Liga (feltehetően az Egyesült Keresztény Nemzeti Liga) képkiállításán elhangzott, első és utolsó lap kissé sérült.
1929 Friedrich Voelcker (1872-1955) sebész orvos saját kezűleg írt képeslapja Szörényi Erzsébet (1904-1987) geológusnak / Autograph letter of Friedrich Voelcker doctor, chirurg to a Hungarian scientist
1930.III.24 vitéz Németh (Deisler) Károly ny. áll. tábornok, a Budapest Budai nemzeti munka védelmi hivatal vezetőjének (korábban a m. kir. 14. honvédgyalogezred parancsnoka, később A Légoltalmi Liga alakuló ülésekor a Liga vezetőségi tagja) gratuláló sorai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez, négy évtizedes művészi munkájának jubileuma alkalmából.. Egy géppel írt Budapest Budai nemzeti munka védelmi hivatal fejléces papíron pecséttel, Németh (Deisler) Károly autográf aláírásával, eredeti fejléces borítékban. A tételhez tartozik Kézdi-Kovács László (1864-1942) autográf köszönő válaszlevelének tervezete, egy kézzel írt oldal javításokkal.
1930. március Bp., Sándor Béla (1872-1949) festő, az Országos M. Kir. Iparművészeti Iskola tanára gratuláló levele Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez jubileuma alkalmából. Egy kézzel írt oldal fejléces papíron, Sándor Béla autográf aláírásával, eredeti fejléces borítékban.
1930.II.19 Kézdi-Kovács Elemér (1898-1976) festőművész autográf sorai szüleihez, Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez és feleségéhez Párizsból, amelyben többe közt arról számol be, hogy jár a Colarossi iskolába rajzolni. Párizsi képeslapon, Kézdi-Kovács Elemér autográf becenév aláírásával .
1930. március. 21 Bp., Kövér Gyula (1883-1972?) festő gratuláló sorai Kézdi-Kovács László (1864-1942) festőművészhez jubileuma és kitüntetése alkalmából. Két kézzel írt oldal, Kövér Gyula autográf aláírásával, eredeti borítékban.
cca 1930-1950 Julius Faludi Werkzeug- und Maschinenfabrik / Faludi Gyula Szerszám- és Gépgyár Budapest, illetve Faludi Gyula vezérképviselete alá tartozó külföldi vállalatok (Teichert & Sohn, Liegnitz) illusztrált reklámkiadványai, prospektusok, magyar és német nyelvűek + egyéb kapcsolódó dokumentumok, fejléces papírok, jegyzékek, tervrajz, kéz- és gépiratok. Faludi Gyula Szerszám- és Gépgyárának reklám mappájában.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.