5 db Bak Imre kiállítási katalógus: Fotókonceptek / Photoconcepts 1971-1979, Imre Bak 1988-1992, Mintha... / Quasi... 1999-2000, Bak Imre 2001-2003, A történet folytatódik / The Story Continues 2004-2007. Gazdag képanyaggal, Bak Imre (1939- ) Munkácsy- és Kossuth-díjas festő és képzőművész műveinek reprodukcióival illusztrálva. Kiadói papírkötés, az egyik kötet borítója lejár.
The Sopron Collection of Jesuit Stage Designs. (Jezsuita iskoladrámák díszlettervei). Szerk.: Jankovics József. Knapp Éva, Kilián István és Bardi Teréz tanulmányaival, Marcello Fagiolo előszavával. Bp., 1999, Enciklopédia, 291+1 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Számozatlan példány. A Szép magyar ...
Művészet a háborúban - Kunst im Krieg. Propaganda katalógus. A Magyar-Német Társaság, Budapest, Nemzeti Szalon. 1943. Sok érdekes festmény reprodukciójával. Többek között Benyovszky István, Markos Lajos, Kretshmann Ernst. Korának megfelelő állapotban.
Rippl-Rónai József emlékkiállítása. Petrovics Elek és Lázár Béla előszavával. Az Ernst-Múzeum századik kiállítása. Bp., 1928., Ernst-Múzeum, 1 (színes) t.+23 p+5 t. Fekete-fehér és 1 db színes reprodukcióival illusztrált. Kiadói papírkötés, néhány ceruzás aláhúzással, a borítón kis folttal. Ritka!
Országos Magyar Képzőművészeti Társulat 4 kiállítási katalógus: Téli nemzetközi kiállítás 1906-7, Téli kiállítás 1907-8, Tavaszi kiállítás 1908, Tavaszi kiállítás 1909. Bp., én., Singer és Wolfner. Kiadói papírkötés, a borítók sérültek, kettő hátsó borítója hiányzik.
1914 A Fény. Művészfényképezési folyóirat. Szerk.: Hoffmann Viktor. IX. évf. 3. sz. Bp., 1914, (Hornyánszky Viktor-ny.), (8) p.+33-48 p.+(32) p. A címlap Kozma Lajos munkája. Fekete-fehér fotókkal illusztrálva (Mai Manó, Szenes Adolf, Kiss Zoltán és mások felvételeivel). Számos korabeli hirdetéssel, szecessziós illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, a borítón kis sérülésekkel, az első lapon kisebb s...
Lőwy Árpád: Magyar ethnographia. Szerkesztette: Dr. Löwy Árpád. Illusztrálta: [Homicskó Athanáz], Farkas Pinkász. I. kötet. Képek szöveg nélkül. Gyoma, 1910. Kner Izidor. 4 szövegoldal hiányzik. 1 + 24 t. (színes). Kner magánkiadás, forgalomba nem került.
1911 A Ház. Művészeti folyóirat. IV. évf. 1-2. sz. (utolsó évfolyam). Szerk.: Málnai Béla, Székely Dezső. Bp., Athenaeum-ny. A címlap és az iniciálék Kozma Lajos munkái. Benne Zichy Mihály vallomásai és két akvarellje, Székely Bertalan munkái, fekete-fehér fotók, hirdetések, szecessziós illusztrációk, stb. Részben felvágatlan lapokkal, sérült, széteső állapotban.
Bibliotheca Corviniana. Összeáll.: Csapodi Csaba, Csapodiné Gárdonyi Klára, Szántó Tibor. Bp., 1967, Magyar Helikon. Gazdag képanyaggal illusztrált. Kiadói egészvászon kötés, papír védőborítóval, jó állapotban. Ajándékozási sorokkal Liska Dénes (1927-2012) író, dramaturg, a Szabó család "atyja" névjegykártyáján.
Spoerri, Daniel: Sztuka wyjeta z codziennosci. Art Taken Out of the Ordinary. Kraków, 2016, MOCAK. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Lengyel és angol nyelven. Kiadói papírkötés.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.