Lindau, Gustav: Die mikroskopischen Pilze. [1-2. rész, egy kötetben.] Kryptogamenflora für Anfänger. Zweiter Band. Berlin, 1912-1922, Julius Springer, VI+(2)+24+276 p., (6)+11+301 p. Szövegközi és egészoldalas illusztrációkkal. Német nyelven. Korabeli félvászon-kötésben, a gerincen sérüléssel, belül jó állapotban, tulajdonosi névbejegyzéssel.
[Johnson, William Samuel] Johnson W. Sámuel: Miből lesz a termés. Kézi könyv a légkörről és a talajról, a gazdasági növények táplálása szempontjából. Ford.: Balás Árpád és Mendlik Alajos. A Természettudományi Könyvkiadó Vállalat XIV. kötete. Bp., 1878, K. M. Természettudományi Társulat, VI+360 p. Kilenc szövegközi fametszetű illusztrációval. Korabeli átkötött félvászon-kötésben, tulajdonosi névbej...
Gróf Teleki Árvéd: Növényeink hasznáról. Cluj-Kolozsvár, 1926, Lapkiadó és Nyomdai Műintézet Rt., 199 p. + 9 t. Szövegközi és egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. A címlapot és a képmellékletet gróf Teleki Ralph rajzolta. Kiadói papírkötés, sérült borítóval, helyenként sérült lapszélekkel.
Szutórisz Frigyes: A növényvilág és az ember. Művelődéstörténeti tanulmányok. Bp., 1905, K.M. Természettudományi Társulat. Korabeli félvászon kötés, kissé kopottas
Moesz Gusztáv: A gombák. Kincsestár - A Magyar Szemle Társaság Kis Könyvtára 90. sz. Bp., 1943, Magyar Szemle Társaság, 80 p. Kiadói papírkötés, kissé sérült borítóval, a borítón és a címlapon gyűrődésekkel.
Dr. Mosonyi János: Idegrendszerünk. A Magyar Szemle Kincsestára 93. sz. Bp., 1943, Magyar Szemle Társaság, 77+(3) p. + 1 t. (levelezőlap). Kiadói egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, néhány sérült lappal, helyenként kissé foltos.
Dr. Soós Lajos: Kirándulók zsebkönyve. II. Állattani rész, 1. füzet. Útmutató a gerincesek és puhatestűek gyűjtésére, konzerválására és gyűjtemények készítésére. Bp., 1925, Kir. M. Természettudományi Társulat, (4)+60 p. Kiadói papírkötés, néhány lap széle kissé sérült.
Annales Historico-Naturales Musei Nationalis Hungarici. Vol. III. 1905. A Magyar Nemzeti Múzeum Természetrajzi Osztályának folyóirata III. köt. 1905. Szerk.: Horváth Géza. Bp., 1905., MNM, 4+582+2 p.+XIII p. + 4 sztl. lev. Korabeli félbőr-kötésben, festett lapélekkel, a borítón kopásnyomokkal.