Bücher: Geschichte

Zahl der Lose: 124

Ferenczi Zoltán: Deák (Ferenc) élete I-III.  Bp. 1904, MTA. Félvászon kötésben, jó állapotban
15631.

Rufpreis:
6 000 HUF
Szász Béla: A húnok története. Attila nagykirály. Bartha Miklós-Társaság Magyartörténeti Szakosztályának kiadványai V. Bp., 1943, Bartha Miklós-Társaság, (Bethlen Gábor-ny.), 632 p.+10 t. (fekete-fehér képtáblák, közte 4 kihajtható) + 16 (térkép) t. + 1 ( kihajtható genealógiai táblázat) t. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, foltos lapokkal.
15632.

Rufpreis:
6 000 HUF
Jeszenszky Géza: Kísérlet a trianoni trauma orvoslására. A szerző, Jeszenszky Géza (1941-) történész, egyetemi tanár, politikus, külügyminiszter, diplomata által Péterffy Árpád (1938-2022) szívsebész, a Debreceni Egyetem professor emeritusa részére DEDIKÁLT példány. Magyarország szomszédsági politikája a rendszerváltás éveiben. Bp., 2016, Osiris. Kiadói papírkötés.
15633.

Rufpreis:
6 000 HUF
15634.

Rufpreis:
11 000 HUF
29,73
32,35
15635.

Rufpreis:
4 000 HUF
15636.

Rufpreis:
7 000 HUF
18,92
20,59
15637.

Rufpreis:
6 000 HUF
Marjay Frigyes. Ámokfutó Bukarest... [Bp., 1939, Stádium], 270 p. Kiadói egészvászon-kötésben, a borítón kis folttal, hiányzó címlappal.   A mű szerepel az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott, tiltott könyvek listáján.
15638.

Rufpreis:
4 800 HUF
12,97
14,12
Thierry Amadé: Elbeszélések a római történetből az V. században. III. kötet. Aranyszájú Szent János és Eudoxia császárné. A keresztyén társadalom keleten. Ford.: Dr. Öreg János. Bp., 1887., MTA, XIII+579 p. Kiadói, aranyozott gerincű, zöld egészvászon sorozatkötésben, Hirháger-kötés, kopott borítóval, a gerincen kis sérüléssel. Dr. Fényes Samu (1862-1937) író, újságíró, filozófus, ügyvéd magánkönyvtári címkéjével.
15639.

Rufpreis:
3 000 HUF
Brankovics György: A magyar szabadságharcz története. Bp., 1909, Franklin, 416 p.+3 t. Harmadik kiadás. Szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói illusztrált félvászon-kötésben, kopott borítóval, javított gerinccel.
15640.

Rufpreis:
3 800 HUF
10,27
11,18
Nagy Géza: A skythák. Székfoglaló értekezés. Értekezések a történeti tudományok köréből XXII. köt. 3. sz. Bp., 1909, MTA (Athenaeum-ny.), 96 p. Szövegközi és egészoldalas képekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, tulajdonosi névbejegyzéssel.
15641.

Rufpreis:
3 000 HUF
Bartucz Lajos: A Kiszombori temető gepida koponyái. Szegedi Városi Múzeum Kiadványai 1936 VII. Szeged, 1936, Somogyi Könyvtár - Városi Múzeum, 29+1 p. Kiadói papírkötés, felvágatlan példány.
15642.

Rufpreis:
2 800 HUF
7,57
8,24

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF