[Nemes Marcell műgyűjteményének katalógusa] Sammlung Marczell von Nemes. (Leuihgabe.) Katalog der aus der Sammlung des Kgl. Rates Marczell von Nemes - Budapest ausgestellte Gemälde. Düsseldorf, 1911, A. Bagel. Német nyelven. Gazdag képanyaggal illusztrált. Benne a Szépművészeti Múzeum által megvásárolt El Greco festménnyel is. Kiadói papírkötés, kissé szakadozott borítószélekkel, lapszéli ceruzás frank ár bejegyzésekkel.
Az Ernst-Múzeum aukciói XVIII.: Pekár Imre gyűjteménye. I. rész: Valamint főúri és különböző más magánbirtokokból származó műtárgyak. A műtárgyak szakértői meghatározását végezték és a katalógust írták: Csányi Károly, Térey Gábor múzeumi igazgatók. A grafikák és a miniatűrök leírását végezte: Dr. K. Hoffmann Edit múzeumi igazgató őr. A fegyverek leírását végezte: Varju Elemér múzeumi igazgató. Bp., 1922., Ernst-Múzeum, 2+166+2 p.+III-XLII+1 t. Átkötött kartonált papírkötés, a táblákon bejegyzésekkel, az I-II tábla hiányzik, az utolsó tábla hiányos.
1902 Magyar Iparművészet, az Országos Magyar Iparművészeti Múzeum és Iskola és a Magyar Iparművészeti Társulat közlönye. Szerk.: Fittler Kamill. V. évf. Bp., Magyar Iparművészeti Társulat (Athenaeum-ny.), VIII+300+(4) p. + V (színes) t. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Korabeli, aranyozott gerincű félvászon-kötésben, kissé kopott borítóval, a címlap kissé foltos.
A magyar neoavantgard első generációja 1965-72. Kiállítási katalógus. Szerk.: Reczetár Ágnes. Szombathely, 1998, Szombathelyi Képtár. Gazdag képanyaggal illusztrálva. Magyar és német nyelven. Kiadói papírkötés.
The Sopron Collection of Jesuit Stage Designs. (Jezsuita iskoladrámák díszlettervei). Szerk.: Jankovics József. Knapp Éva, Kilián István és Bardi Teréz tanulmányaival, Marcello Fagiolo előszavával. Bp., 1999, Enciklopédia, 291+1 p. Gazdag szövegközi és egészoldalas képanyaggal illusztrálva. Angol nyelven. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban. Számozatlan példány.
A Szép magyar könyv verseny díjával és a Színházi világtalálkozó (Novi Sad) legszebb színházi könyve díjjal kitüntetett kötet.
"A jezsuiták 1619-től 1773-ig, a rend feloszlatásáig rendszeresen tartottak színi előadásokat, kezdetben latinul, majd magyar, német és szlovák nyelven. A gazdagon illusztrált, reprezentatív kivitelű könyv azt az 1676-1710 között keletkezett díszletterv-kollekciót mutatja be, amely a soproni Storno család hagyatékából került az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet szcenikai tárába az 1960-as években." (Forrás: Enciklopédia Kiadó - enciklopediakiado.hu.) Megjelent 600 példányban.
Bányai Zsigmond: Órás és nemesfémipari szakszótár és kézikönyv. I. Háromnyelvű órás szakszótár. Magyar-német-francia nyelven. II. Az órásmesterség kézikönyve. III. Nemesfémipari szakszótár és kézikönyv. Bp., 1948., Budapesti Órások Ipartestülete,(Karpinszky Aladár-ny.), 416+13 p. + 17 t. Kiadói kissé kopott félvászon-kötésben.