Breit József, Doberdói: Magyarország 1848/49. évi függetlenségi harcának katonai története. I-III. köt. I. köt.: A téli hadjárat. II. köt.: A tavaszi hadjárat. III. köt.: A nyári hadjárat. Vezérkari százados korában írta: - - ny. altábornagy. A szerző, Breit József (1931-től Bánlaky József) (1863-1945) katonatiszt, hadtörténész által Csaszkóczy Emil m. kir. honvéd ezredes részére DEDIKÁLT példány!...
[Habsburg Károly]: A strategia elvei. 1796-ki németországi hadjárat előadásával felvilágosítva Károly Austriai Főherczeg által. II. köt. Ford.: Kiss Károly. Pest, 1862, Egenberger Ferd., IV, 5-265+2 p. Korabeli félvászon-kötés, kopott borítóval, régi intézményi bélyegzésekkel, közte a: "M. Kir. Pécsi 19. Honvéd Gyalogezred" bélyegzésevel.
H. Schmid: Taktisches Handbuch. Mit zahlreichen Tafeln und Figuren im Texte. 14. Auflage. Wien, 1915, Selbstverlag Hugo Schmid. 510 p. Katonai taktikai kézikönyv német nyelven, számos fekete-fehér illusztrációval, kihajtható mellékletekkel. Távíróezredi katona igazolványával, javított gerinccel, kopott, foltos borítóval, bejegyzésekkel.
Carl von Clausewitz: A háborúról. I-II. köt. Ford. és jegyzetekkel ellátta: Dr. Réczey Ferenc. A bevezető tanulmányt írta: Monoszlay Gyula. Bp., 1961, Zrínyi, 348p., 517 p. Kiadói egészvászon-kötés, minimális kopással, kihajtható térképmellékletekkel. Megjelent 4000 példányban.
Weltner Jakab: A Német-birodalom. A Háborús Nagyhatalmak ötödik füzet. Bp., 1915, Népszava, 103+1 p. A Német birodalom térképével. Kiadói félvászon-kötésben, Dr. Szentiványi József ex libris-szével.
Rendőrtiszti Főiskola Jubileumi Évkönyv. 1971-2001. Szerk.: Illés György. Bp., 2001, Rendőrtiszti Főiskola. Dr. Pintér Sándor belügyminiszter és mások előszavával. Kiadói papírkötés.