Josef Klepesta - Antonín Rükl: Csillagképek atlasza. Ford.: Balázs Lajos. Bp., 1978, Gondolat. Második kiadás. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Benedek István: Az ösztönök világa. Öröklés - Ösztön - Sors. Bp., 1948, Új Idők (Singer és Wolfner), 286+(1) p. + XVI t. Számos szövegközi és egészoldalas képpel, ábrával illusztrálva. Kiadói aranyozott félvászon-kötés, sérült kiadói papír védőborítóban.
Ja. M. Perelman - B. A. Brodszkij: Gyógyszerkészítmények analízise. Bp., 1955, Művelt Nép. Kiadói félvászon-kötés, kopott borítóval, néhány koszos, foltos lappal. Megjelent 1100 példányban.