Krúdy Gyula: A 42-ős mozsarak. Mühlbeck Károly rajzaival. Krúdy Gyula összegyűjtött munkái. Bp., 1915, Singer és Wolfner, 181+(3) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötés, kopott, kissé sérült borítóval, helyenként foltos lapokkal.
báró Wesselényi Miklós: Szózat a magyar és szláv nemzetiség ügyében. Lipcse, 1843, Wigand Ottó , VIII+372+(2) p. Első kiadás. Átkötött félvászon-kötésben, ázott, foltos lapokkal.
Seghers, Anna: A Sankt Barbara-i halászok felkelése. Ford.: Horváth Zoltán. Bp., 1964, Magyar Helikon. Egészoldalas, fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói bőrkötés, a gerincen kis kopással. Számozott (1004./2050) példány.
Az Est hármaskönyve az 1930. évre. Szerk.: Dr. Mikes Lajos. III. köt.: A gyermek könyve. Bp., 1930, Az Est Lapkiadó Rt. Számos fekete-fehér és színes illusztrációval. Kiadói illusztrált papírkötés, a könyvtesttől elvált borítóval, szétváló fűzéssel.
George Bernard Shaw: Szent Johanna. Ford.: Ottlik Géza. Szántó Piroska illusztrációival. Bp., 1968, Magyar Helikon. Kiadói nyl-kötés, a gerincen kis sérüléssel, egyébként jó állapotban. Számozott (91./1000) példány.
Lengyel László: A szabadság melankóliája. Bp., 2014, Kossuth, 390 p. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban. A szerző által DEDIKÁLT példány.
Szomory Dezső: Horeb tanár úr. Kőbányai János utószavával. Szomory Dezső művei I. köt. Bp., 2007., Múlt és Jövő. Első kiadás. Kiadói kartonált papírkötés