Mészáros Ervin: Eger város települése. Emberföldrajzi tanulmány. Eger, 1933., Egri Érseki Líceumi Könyvnyomda, 38+1 p.+ 2 (az egyik kihajtható) t. Szövegközti fekete-fehér fotókkal, rajzokkal illusztrált. Kiadói papírkötés.
Vass Klára: Buda német utcanevei - A Vár és Újlak utcanevei 1696-1872. Német Philologiai Dolgozatok XXXIX. Bp., 1929., Pfeifer Ferdinánd (Zeidler Testvérek) Nemzeti Könyvkereskedése, 133 p.+ 2 (térképek, közte 1 kihajtható térkép, előttük feliratos hártyapapírral) t. Átkötött modern egészvászon-kötés.
Pelle Béláné: Heves megye földrajzi nevei. IV. A Gyöngyösi járás - Hatvan és környéke - Eger. A Magyar Nyelvtudományi Társaság kiadványai 181. sz. Bp., 1988, Magyar Nyelvtudományi Társaság, 459 p. Oldalszámozás kívül kihajtható térképekkel. Kiadói papírkötés, a borító egy része kifakult, az utolsó két lap alján kis szakadással. Megjelent 800 példányban.
Pusztainé Madar Ilona: Uradalmi cselédek Békés megyében. Békéscsaba, 1992., Békés m. Tanács V. B. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban.
Megjelent 2000 példányban.
Simonyi Jenő: A sarkvidéki fölfedezések története. Bp., 1890, Kir. M. Természettudományi Társulat. Egészoldalas és szövegközti fekete-fehér illusztrációkkal. Kiadói kartonált papírkötésben, az elülső kötéstáblán törésnyommal, a borítón kis kopásnyomokkal.
Szabó László: A jász etnikai csoport. (A jász etnikum és a jászsági műveltségi egység néprajza). Kandidátusi értekezés. Szolnok, 1979, (Szolnoki Nyomda), 183+(1) p. + XXIX t. + (1) p. Fekete-fehér ábrákkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói papírkötés, kissé kopott borítóval. Megjelent 800 példányban.
Bokor Imre: München és Bajorország. Bp.,1933,Magyar Goethe-Társaság. Fekete-fehér fotókkal, két térképpel, és egy kihajtható panoráma képpel illusztrált. Kiadói papírkötés, kissé foltos borítóval, a borítószéleken kis szakadással.
Csaba Imre: Támadás menetből. Történetek Veszprém megye munkásmozgalmából emlékezések a mozgalom harcosaira. (1917-1945.) DEDIKÁLT! [Veszprém, 1968], Veszprém m. Lapkiadó Vállalat. Kiadói papírkötés. Megjelent 3200 példány.