60 000 HUF
159,15 EUR, 171,43 USD
cca 1902-1903 "Theorie und Liniendienst des Josef Ladists. K. u. K. Cavallarie - Telegraphen Curs in Tulln 1903. Corp[oral]. i[n]. 12. Husaren R[e]giment. 1902-1903." Ladits József, feltehetőleg aradi származási katona, a 12. "Nádor" huszárezred tullni telegráf/távírász kurzusán részt vett tizedesének jegyzetkönyve. Igényesen, szép kézírással megírva, rendkívül gazdag színes, kézzel rajzolt képanyaggal illusztrált. A kötéstábla belsejéről feltehetőleg a katona képe hiányzik, de alatta a kurzus résztvevőinek fotólapja. Német nyelven. Aranyozott egészvászon-kötésben, kopott borítóval, sérült gerinccel.