A magyar nemzet története. I-X.. köt. Teljes! Szerk. Szilágyi Sándor. Írták: Acsády Ignác, Angyal Dávid, Ballagi Géza, Beksics Gusztáv, Fraknói Vilmos, Marczali Henrik... Bp. 1895-1898. Athenaeum.. Rendkívül gazdag illusztrációs anyaggal, színes táblákkal kihajtható fakszimilékkel, szövegközti és önálló képekkel. Aranyozott, kiadói félbőr-kötésben, egy kötet borítója kissé kopott, egy kötet borító...
Huber, Engelbert: Das ist Nationalsozialismus. Organisation und Weltanschauung der NSDAP. Stuttgart-Berlin-Leipzig, [1934], (4)+178+(2) p. Német nyelven. Átkötött félvászon-kötésben, az eredeti illusztrált papírborító bekötve. (Ritka!)
Horváth Mihály: Huszonöt év Magyarország történelméből. 1823-1848. I-III. kötet. Bp.,1886,Ráth Mór, XVI+461; VII+466; VII+508 p. Korabeli aranyozott félbőr-kötés, Leszik-kötés, festett, mintás lapélekkel, kopott borítókkal, a 3. kötet gerince sérült és rajta bőr borítás hiányos, de belül jó állapotban.
Nemeskéri-Kiss Sándor: Röptében. Egy magyar diplomata emlékeiből. Bp., 1940., Dr. Vajna - Bokor, (Globus-ny.), 1 t. + 358 p. Kiadói egészvászon-kötés. A szerző, Nemeskéri-Kiss Sándor (1884-1958) császári és királyi kamarás, vadász, utazó, diplomata által a kiadónak, Bokor Dezsőnek (1894-1963) a Vajna és Bokor kiadó vezetőjének DEDIKÁLT példány.
Tolnai: A világháború története 1914-1918. Diplomáciai okiratok, hivatalos jelentések, szemtanúk hiteles följegyzései és eredeti adatok nyomán. Átdolgozott második kiadás, I-X. kötet. Bp, [1928-1930], Tolnai Nyomdai Műintézet és Kiadóvállalat Rt. Számos fekete-fehér fotóval, térképpel. Aranyozott, festett kiadói félvászon kötésben, a borítón kopásnyomokkal, benne foltos lapokkal is, de belül alapv...
Buckle H. Tamás: Anglia müvelődésének története I-X. (3 kötetben) Budapest, 1873, Aigner Lajos (Légrády Testvérek), 1943 p. (összesített oldalszám). Első kiadás. Anglia művelődésének története I-X. Igényes modern félvászon kötésben, az eredeti gerincek felhasználásával. Néhány lap restaurált. Szép példány!
Szilágyi János: A dáciai erődrendszer helyőrségei és katonai téglabélyegei. Dissertationes Pannonicae Ser. II. No. 21. Bp., 1946, Pázmány Péter Tudományegyetem Érem- és Régiségtani Intézete, 91 p.+XX t. Kiadói papírkötés, szakadt, foltos borítóval. Felvágatlan példány.
Raumer, Georg Wilhelm von,: Lengyelhon bukása. Történetrajz. ~ ~ után fordítá Horváth Döme. Kecskemét, 1859. Szilády Károly. 104 p. korabeli egészvászon-kötésben. Ritka!
László Gyula: A zuevói temető. E. A. Halikova emlékének. A szerző, László Gyula (1910-1998) régész, történész, képzőművész által DEDIKÁLT példány. Dienes István (1929-1995) régész, muzeológus, László Gyula tanítványának a hagyatékából. Bp., 1993., Magyar Nemzeti Múzeum, 82 p. + 2 (kihajtható tábla) t. Kiadói papírkötés. Megjelent 200 példányban. Ritka!