[Spanheim, Friedrich (1600-1649)]: Dubia evangelica discussa et vindicata tum a cavillis Atheorum, tum a corruptelis Sectariorum. Genevae, 1634, Iacobi Chouët. Latin nyelven. Korabeli pergamen-kötésben, sérült, hiányos állapotban.
Kálvin és a kálvinizmus. Tanulmányok. Írták a Debreceni M. Kir. Tisza István-Tudományegyetem református hittudományi karának tanárai és doctorai. Debrecen, 1936, Debrecen sz. kir. város - Tiszántúli református egyházkerület könyvnyomda-vállalata. Kiadói egészvászon-kötés, a borítón némi kopással.
Dr. Paulovits Sándor: Szentévi magyar zarándoklatok. Visszaemlékezések a jubileumi év eseményeire. Bp., 1926, Római Zarándoklatok Emlékalbumbizottsága. Kiadói papírkötés, gerincnél szakadt, kopottas állapotban.
Ad. Tanquerey: A tökéletes élet - Aszkétika és misztika. Ford.: Dr. Czumbel Lajos. Tournai, 1932, Desclée & Cie., XIII+1033 p. Kiadói egészvászon-kötés.
Orosz Ádám: Egyházi beszédek vasárnapokra. I. köt. I. és II. rész. - - egri megyei, eger-szalóki plébánostól. Eger, 1854, Joo János,(Egri Érsek Lyceum-ny.), 16+336 p. Második, javított kiadás. Hozzákötve: Kőhalmi-Klimstein József: Pázmány Péter életrajza. Pozsony-Bp., 1884, Stampfel Károly, 4+24 p. Átkötött aranyozott gerincű egészvászon-kötés, márványozott lapélekkel, kopott, foltos borítóval, ki...
Blech, Aimée: Azoknak akik szenvednek Budapest, 1914, Magyar Teozófiai Társulat kiadása (Sárik Gyula Könyvnyomdája, Cegléd), 80 p. Első kiadás. Javított kiadói papírborítóval "A keleti filozófiai felfogás alapján fejtegeti a szenvedés, fájdalom, halál problémáját. Megmagyarázza, miért van a tömeg és miért az egyes küzdelme, bánata, mi az emberi szenvedés czélja, oka, értelme..." - íAz Ujság 1914...
Olffich, Raym: Cultus veri Dei primarius et fundamentalis omnibus hominibus necessarius. Pestini, 1785. Litteris Trattnerianis. 86 p. Korabeli, kopottas papírkötésben.
Közönséges isteni tiszteletre rendelt énekes-könyv, mely Szent Dávid zsoltárain kívül magában foglal némely kiválogatott és a helvét vallástételt követő négy superintendentia által jóváhagyott énekeket, egynehány imádsággal együtt. Bp., 1892, Hornyánszky Viktor, 404 p. Korabeli bakelit-táblás félvászon-kötés, domborműves réz rátéttel, gyöngyház berakásos réz kapoccsal, aranyozott lapélekkel, ceruz...