Tevan Margit (1901-1978): Art Deco dísztál, 1930 körül, vörösréz, jelzett, kopásnyomokkal d:36 cm. Tevan Margit Munkácsy Mihály-díjas magyar ötvösművész, érdemes és kiváló művész. Tevan Margit 1901. január 18-án született Békéscsabán (Magyarország) zsidó családban. Édesapja egy jelentős szerkesztőséget vezetett, és támogatta művészeti tanulmányait a budapesti Iparművészeti Főiskolán. Tanulmányaina...
Goebel Artis Orbis, Gustav Klimt: Judith and the Head of Holofernes "Judith I.", porcelán fali kép, dekoratív keretben. Jelzett, hibátlan állapotban. 13,5x10 cm