Curtius Rufus, Q., Johann Freinsheim: De rebvs Alexandri, regis Macedonvm; cvm svpplementis, commentariis et indice locvpletissimo/ Jo. Freinshemii Ed. noua & accurata, ab ipso auctore paulo ante beatum suum obitum adornata, & in commentariis ac indice dimidia amplius parte aucta. Svbnexa est indicis in dictos comment. appendix. Opera et stvdio Joannis Henrici Rapp. Argentorati, 1670. Sumptibus G....
Hóman Bálint - Szekfű Gyula: Magyar történet. I-V. köt. Bp., 1935-1936, Kir. M. Egyetemi Ny. Második, bővített kiadás (a III. köt. eltérő kiadásban). Kihajtható táblákkal, térképekkel illusztrálva. Kiadói félbőr-kötés, kisebb kopásnyomokkal, foltokkal.
Gracza György: Az 1848-49-iki magyar szabadságharc története. I-V. köt. Bp., [1894-1898], Lampel R. (Wodianer F. és Fiai). Számos fekete-fehér és színes illusztrációval, litografált táblákkal, hasonmás mellékletekkel. Korabeli aranyozott félvászon-kötés,megkímélt állapotban
Jancsó Árpád: Bánáti várak, helységek, helyek ikonográfiája. 1595-1800. I. Metszetek. Temesvár, 2016, Editura Eurostampa, 247 p. Rendkívül gazdag képanyaggal illusztrált szakmunka. Kiadói papírkötés, jó állapotban. Számozott (131./170) és a szerző által ALÁÍRT példány.
Virág Benedek: Magyar századok IX. - XIII. mű két kötetben teljes. Buda, 1808., Landerer Anna, 584+1 p. Kopott félvászon-kötés, márványozott lapszélekkel, a gerincen a kötést nem érintő felületi sérülésnyomokkal, a címkép hiányzik, a címlap sarkán, sarkain, és további hat lapon restaurálással, javítással, néhány kissé foltos lappal, egy-két lap sarkán gyűrődéssel.
Bethlen István miniszterelnöksége tizedik évfordulójára 1921-1931. Emlékalbum. Kiadja: az Egységes Párt. Szerk.: Berecz Sándor Dr. Bp., ,"Pátria", 98+1 p.+1 (Bethlen István színes portréja) t. + 1 (kihajtható térkép) t. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés, szakadozott borítószélekkel, érdekes ajándékozási sorokkal.