Dobos Erzsébet: Megmenekültek. Dokumentumok és visszaemlékezések a spanyol embermentésről Budapesten, a holokauszt idején. Bp., 2010., Szerzői. Kiadói papírkötés. Megjelent 100 példányban. Rendkívül ritka!
1100 éves együttélés. A magyar zsidóság a haza és a fejlődés szolgálatában. Sajtó alá rendezte és szerk.: Püspöki Nagy Péter. Bp., 2001., Magyarországi Holocaust Emlékalapítvány. Kiadói kartonált papírkötés.
Weressné Elekes Viola: A kaftán. Bp., 1940, Erdélyi Értékek Könyvkiadóvállalata, 320 p. Második kiadás. A borító Muzsinszki Nagy Endre munkája. Illusztrált félvászon-kötés, kopott, sérült borítóval és gerinccel, kissé sérült fűzéssel. Ritka, antiszemita mű, amely szerepelt az Ideiglenes Nemzeti Kormány által 1945-ben kiadott Tiltott Könyvek listáján.
Lázár János: Palesztina. DEDIKÁLT. Bp., én., Tabor, 180 p. Kiadói egészvászon-kötés, sérült borítóval, sérült gerinccel, hiányos, a hátsó szennylap és az utolsó két lap hiányzik, rossz állapotban.
Rubinyi Mózes: Kiss József I. rész. Népszerű Zsidó Könyvtár 9. sz. [Bp.,1923.], Népszerű Zsidó Könyvtár,(Globus-ny.), 46+6 p. Kozma Lajos szövegközti könyvdíszeivel illusztrált. Kiadói kartonált papírkötés, kopott borítóval, hiányzó gerinccel.
Borsi-Kálmán Béla: Zsidók Temesvárott ... és széles e világban. Esszék a magyar-zsidó (zsidó-magyar) szimbiózis történetéből. Kisebbségkutatás Könyvek. Bp., 2014., Lucidus. Kiadói papírkötés.
Naftali Kraus 2 művei: Az ősi forrás. A heti szidrák. Az atyák bölcs tanításai.; A próféták népe. A Hátráfák könyve. Az ősi forrás sorozat 2. kötete.; Bp., 1990-1992, Fórum Rt. - Chábád Lubavics. Kiadói papírkötésben, az első könyv gerincén sérüléssel.
Biblia Hebraica Stuttgartensia. (Héber Biblia). Stuttgart, 1990, Deutsche Bibelgesellschaft. Negyedik kiadás. Héber nyelven. Kiadói műbőr-kötés, kissé hullámos lapokkal.