Bachó László (szerk.): A Magyar Kir. Honvéd Ludovika Akadémia története. Bp., 1930, M.K.H. Ludovika Akadémia. Kiadói aranyozott, dombornyomott egészvászon kötés, kopottas állapotban.
1848-49 a szabadságharc katonáinak egyenruhái. Szerk.: Szentneményi Béla. Írta és összeáll. a múzeumi osztály. A képeket készítette Dr. Domonkos Imre. A címlap és a részletrajzok Jámbor Tibor iparművész munkái. Honvéd Levéltár és Múzeum Múzeumi kiadványsorozata 1. sz. Bp., 1950., Honvéd Levéltár és Múzeum, 143 p.+24 t. Kiadói papírkötés, foltos, karcos borítóval.
Nagy-L. István - Réfi Attila: A Pálffy-huszárok vöröskői tiszti portréi. Portréty dostojníkov hisárskeho pluku Rudolfa Pálffyho z Cerveného Kamena. Bp., 2022., Nemzeti Portrétár. Magyar és szlovák nyelven. Gazdag színes képanyaggal illusztrált. Kiadói papírkötés.