Handbuch für Jugendpflege. Hrsg. von der Deutsche Zentrale für Jugendfürsorge. Schrirtleitung: Dr. jur. Fr. Duensing - Berlin. Langensalza, 1913., Hermann Beyer, Söhne. Német nyelven. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, régi bélyegzésekkel.
Topinard Pál: Az anthropológia kézi könyve. Broca Pál előszavával. Ford.: Pethő Gyula és Török Aurél. Bp., 1881, Kir. Magyar Természettudományi Társulat, XXXII+768 p. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel.
Növényhatározó. Szerk.: Dr. Hortobágyi Tibor. Szocialista Nevelés Könyvtára 56. sz. Bp., 1952, Tankönyvkiadó. Fekete-fehér és színes ábrákkal illusztrált. Kiadói egészvászon-kötés, kissé viseltes borítóval.
Lutter János: Az általános természettani földrajz alapvonalai. Pest, 1870., Szerzői. Második, javított kiadás. Szövegközti illusztrációkkal. Kiadói papírkötés, sérült, javított gerinccel, a borítón kis szakadással.
Dr. Kress D. H.: Egészség és jólét - Hogyan érhető el? Bp., [1921], "Élet és Egészség" Kiadóhivatala, 115+(1) p. Fekete-fehér képekkel illusztrált. Kiadói aranyozott egészvászon-kötés, kissé viseltes, foltos borítóval, kisebb ázásnyomokkal.
Bölsche: A természet titkaiból. Tanulmányok és megfigyelések. Ford.: Mikes Lajos. Bp., ,Révai. Második kiadás. Átkötött kopott félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal.
Bölsche, [Wilhelm]: Szerelem az élők világában. I-III. köt. [Komplett]. Bp., 1910, Politzer Zsigmond és Fia. Kiadói szecessziós egészvászon-kötés, festett lapélekkel, szép állapotban.
Oltay Károly: Geodézia. I-III kötetek: A mérés, a számítás és a térképrajzolás alapelvei és fontosabb segédeszközei. Tan- és kézikönyv mérnöki használatra. Bp.,1919, Német József, . Korabeli vászonkötés
A Természet Világa. I:, VIII, VIII. köt.: Az állat és ember, A növény és élete, 1938-1939, Kir. Magy. Természettudományi Társulat. Számos szövegközi és egészoldalas illusztrációval. Kiadói aranyozott gerincű félbőr-kötés, kopott
Simon Tamás (szerk.): Magyarország és a világűr. Bp., 2021, MANT-MCC Press. 215 p. Számos illusztrációval. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.