Bücher: Pferde

Zahl der Lose: 22

dr. Wágenfeld (ford: Mihálka Antal) Általános baromorvoslási könyv vagyis alapos, és népszerű oktatás, melly a tenyésztőt a házi állatok betegségeinek könnyű megismerésére ... 81 ábrával 9 aczélra metszett táblán. Pest, 1848: Emich Gusztáv. Korabeli, foltos, sérült félvászon kötésben, kissé foltos lapokkal, a táblák nélkül! De így is ritkaság! 246p.
17355.

dr. Wágenfeld (ford: Mihálka Antal) Általános baromorvoslási könyv vagyis alapos, és népszerű oktatás, melly a' tenyésztőt a' házi állatok' betegségeinek könnyű megismerésére ... 81 ábrával 9 aczélra metszett táblán. Pest, 1848: Emich Gusztáv. Korabeli, foltos, sérült félvászon kötésben, kissé foltos lapokkal, a táblák nélkül! De így is ritkaság! 246p.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
43
Zimmermann Ágoston: Patkolástan kovácsok számára. (185 képpel.) Bp., 1912., Pallas, 164 p. Szövegközti rajzokkal illusztrált. Kiadói papírkötés, a gerincen kis hiánnyal, névbejegyzéssel a borítón.
17356.

Rufpreis:
8 000 HUF
19
Zchille R. & R. Forrer: Die Pferdetrense in ihrer formen-entwicklung. Berlin, 1893. Verlag von Paul Bette, 17 p. + 17 t (litográfiák) Folió. Későbbi félvászon kötésben. 46 cm / A lovak zablájáról szóló, ritka, képes kiadvány!
17357.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Schvenbeck, Richard: Aus der Blüthezeit der Reitkunst. Berlin, 1896. Hayn. 24t. Lórajzok a lovaglás virágkorából. Folió. Borító nélkül. 36 p.
17358.

Rufpreis:
10 000 HUF
27,03
29,41
Pethe Ferenc: Pallérozott mezei gazdaság, mellyet a magyar mezei gazdaság tökélletesebbítésére a haza természetéhez s a nemzet állapotjához szabva theoretice és practice kidolgozott kisszántói - -. Első darab. [Sopron, 1805.,Szísz Antal], XXXX + 776 p. + 2 (kihajtható tábla) t. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábla sérült, hiányzó címlappal, foltos lapokkal, az 1. tábla nagyrészt hiányzik, a 3. tábla foltos, gyűrött, a hátsó szennylap hiányzik.
17359.

Pethe Ferenc: Pallérozott mezei gazdaság, mellyet a' magyar mezei gazdaság' tökélletesebbítésére a' haza' természetéhez 's a' nemzet' állapotjához szabva theoretice és practice kidolgozott kisszántói - -. Első darab. [Sopron, 1805.,Szísz Antal], XXXX + 776 p. + 2 (kihajtható tábla) t. Korabeli félbőr-kötés, kopott borítóval, sérült gerinccel, a hátsó kötéstábla sérült, hiányzó címlappal, foltos lapokkal, az 1. tábla nagyrészt hiányzik, a 3. tábla foltos, gyűrött, a hátsó szennylap hiányzik.

Rufpreis:
16 000 HUF
43,24
47,06
10
Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve. V. köt. Stephens Henry The Book of the Farm c. munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Morócz István. Pest, 1858, Herz János,2+354+2 p. Szövegközti rajzokkal. Benne a lovak betegségeiről szóló résszel. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.
17360.

Stephens Henry: Mezei gazdaság könyve. V. köt. Stephens Henry "The Book of the Farm" c. munkája nyomán a hazai körülményekhez alkalmazva kiadják Korizmics László, Benkő Dániel, Morócz István. Pest, 1858, Herz János,2+354+2 p. Szövegközti rajzokkal. Benne a lovak betegségeiről szóló résszel. Korabeli aranyozott gerincű félvászon-kötés, kopott borítóval.

Rufpreis:
5 000 HUF
31
Náray Andor: Állategészség- és járványtan. Keszthely, 1921., Nádai I-ny., 264 p.II., javított kiadás. Benne a lovak fertőző betegségei c. résszel. Átkötött félvászon-kötés, kissé foltos lapokkal, benne számos aláhúzással.
17361.

Rufpreis:
6 000 HUF
Waldbauer Henrik - Sárossy László: A messzelovaglás és a budapest-bécsi distáncverseny. Pécs, 1909., Blancz József, 380 p.+34 (fekete-fehér fotók) t. Átkötött félvászon-kötés, egy kijáró táblával, hiányzó térkép-melléklettel.
17362.

Rufpreis:
6 000 HUF
Dilg, Wilhelm: Die landwirtschaftliche Fohlenzucht. Wien, 1871. Faely & Frick. 48 fametsztettel a szöveg között. Könyv a csikótenyésztésről. 117 + 3 p. Kiadói aranyozott egészvászon kötésben,
17363.

Rufpreis:
5 000 HUF
9
A ló és annak tenyésztése. Kézzel írt, sokszorosított jegyzet cca 1900. 378p. Korabeli félvászon kötésben
17364.

Rufpreis:
5 000 HUF
11
cca 1900 Carl Wiemann Hamburg kocsigyártó képes ismertetői hintókról. 27 lap 29 képpel, kijára kötésből, hozzá még két hintó képe
17365.

Rufpreis:
4 000 HUF
21
Károly Rezső: Francziaország mezőgazdasági viszonyai. Bp., 1900. Pallas. 230p. Sérült szétváló papírborítóval
17366.

Rufpreis:
3 000 HUF

bis 1 000 HUF 100 HUF
bis 5 000 HUF 200 HUF
bis 10 000 HUF 500 HUF
bis 20 000 HUF 1 000 HUF
bis 50 000 HUF 2 000 HUF
bis 100 000 HUF 5 000 HUF
bis 200 000 HUF 10 000 HUF
bis 500 000 HUF 20 000 HUF
bis 1 000 000 HUF 50 000 HUF
ab 1 000 000 HUF 100 000 HUF