Augustini Ab Hortis Sámuel: A magyarországi cigányok mai állapotáról, különös szokásairól és életmódjáról, valamint egyéb tulajdonságairól és körülményeiről. (1775-1776.) Szerk. és a bevezető tanulmányt írta Deáky Zita, Nagy Pál. Néprajzi Látóhatár Kiskönyvtár 12. Bp.-Gödöllő, 2009, Györffy István Néprajzi Egyesület - Magyar Néprajzi Társaság, Szent István Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi ...
egouvé, Ernest Atya és fiú a tizenkilencedik században I-II ( fordította Teleki József) Bp., 1878 Franklin 278+283 oldal. Kiadói, kissé sérült egészvászon kötésben. Korai szociálpszichológiai munka.
A mai magyar szociálpolitika. Az 1939. évi közigazgatási továbbképző tanfolyam előadásai. Közzéteszi Dr. vitéz Keresztes-Fischer Ferenc m. kir. t. t., belügyminiszer. Szerk.: Mártonffy Károly. A korszerű közszolgálat útja 10. Bp., 1939., M. Kir. Állami Nyomda,VI+1030 p. Kiadói papírkötés, foltos borítóval, gyűrődésnyomokkal a borítón volt könyvtári példány.
Spéder Zsolt: A szegénység változó arcai. Tények és értelmezések. Bp., 2002, Andorka Rudolf Társadalomtudományi Társaság - Századvég. Kiadói egészvászon-kötés.
Bangó Jenő: Útkeresés a posztmodernben. Ember és társadalom a globalizációban és a regionalizációban. (Összegyűjtött szociológiai tanulmányok 2000-2008.) Szociológiai Tanulmányok 1. Aachen-Bp., 2008., Mundus. Kiadói kartonált papírkötés.