Sárdy Brutus (1892 - 1970) festőművész autográf tábori postai levelezőlapjha feleségének m. kir. 222/51 sz. honi zsidó munkásszázad parancsnoksága bélyegzéssel
1944.X.23. A Svájci Követség igazolványa (Schutzpass) magyar zsidó személy részére, aki svájci csoportos útlevélben szerepel és ezért érvényes útlevél birtokában lévő személynek tekintendő; hajtott, néhány kis szakadással, bélyegzéssel. / Swiss Embassy Schutzpass for a Hungarian Jewish person
cca 1935-55 Ács (Haas) Irén (1924-2015) fényképész, fotóriporterhez kapcsolódó tételek, össz. 7 db: Ács Irén deportált szülei és rokonai vagyonáról kiállított községi bizonyítvány, 1945, Szécsény + Ács Irén fotóriporteri igazolványa + cca 1935-50 5 db fotó és fotólap, többségében Ács Irén gyerekkori portréi, 5,5x8 és 14x8,5 cm közti méretekben