Nagyméretű angyalfejes kaspó.
Eichwald, 19. sz. vége, festett, mázas porcelánfajansz, gazdag rokokós díszítéssel, aranyfestett virágdísszel, talpán masszába nyomott gyári jelzés (Eichwald) és 449-as formaszám, korának megfelelő állapotban, kopások, 54x53cm
A B. Bloch & Co. / Eichwald Porcelán Manufaktúra
1871-ben Bernhard Bloch megalapította a csehországi Eichwaldban található B. Bloch & Co. vállalatot. A vállalat dísz-, háztartási és asztali porcelánokat és agyagárut gyártott. A vállalat egyike volt azon vállalatoknak, amelyek a Kék Hagyma mintát gyártották.
B. Bloch jelentős majolikagyártó volt, azon kevés csehországi cégek egyike, amelyek az első világháború után is folytatták a majolikagyártást.
A vállalat 1920-ban az Eichwalder Porcelán- és Kályhagyár Bloch & Co. (Eichwalder Porzellan- und Ofenfabrik Bloch & Co.). A nevét 1940-ben ismét megváltoztatták Eichwald Porcelán-, Kályha- és Csempegyár Dr. Widera & Co.-ra. (Eichwalder Porzellan-, Ofen- und Wandplattenfabrik Dr. Widera & Co.). A II. világháború alatt a németek vették át az irányítást.
A II. világháború után az Eichwald Porcelán-, Kályha- és Csempegyár Dr. Widera & Co. a Dux Porcelánmanufaktúrával és a gróf Thun Porcelángyárral együtt Klosterie-ben a csehszlovák kormány államosította. Az új vállalat továbbra is használta a jogelőd vállalatok védjegyeit.