[Comenius, Johannes Amos/Komenský, Jan Amos (1592-1670)]: Joh. Amos Comenii: Orbis Sensualium Pictus Bilingvis. Hoc est omnium fundamentalium in mundo rerum & in vita actionum, pictura et nomenclatura. Latina & Hungarica. A' Látható Világ két-féle nyelven, az az: Minden derekassabb ez világon lévö dolgoknak és ez életben-valo cselekedeteknek le-ábrézolása, és Deák, s -Magyar meg-nevezése. Szentend...
Ady Endre összes versei. + Ady Endre összes novellái. Borsos Miklós illusztrációival. Bp., 1961, 1165+(3) p.+20 t., 1406+(2) p.+20 t. Kiadói egészbőr-kötés, a borítón kisebb felületi sérülésekkel. Megjelent 2000 példányban.
Herczeg Ferenc válogatott munkáinak emlékkiadása 1-40. köt. + 1 db duplum az 1. kötetből. Teljes! Bp.,(1934-1936), Singer és Wolfner. Kiadói aranyozott egészvászon-kötések, a borítón Pátzay Pál által tervezett aranyozott Herczeg Ferenc portréval, változó állapotban, kopott borítókkal.
Friedrich Schiller összes drámai I-II. köt. Helikon Klasszikusok. Bp., 1970., Magyar Helikon. Kiadói aranyozott egészbőr-kötés, kiadói műanyag védőborítóban, az egyik műanyag védőborítón kis hiánnyal. Számozott (237./1530) példány.
Zola összes művei sorozat 40 kötete. Bp.,én., Christensen és Tsa - Gutenberg. Kiadói aranyozott, lila egészvászon-kötés, Beck Ötvös Fülöp (1873-1945) "Emile Zola" emlékplakettekkel a borítókon, egy plakett lejár, egy plakett sérült, kopott, változó állapotban, a borítókon kopásnyomokkal, de közte jó állapotú kötetek is. + Zola műveinek 3 kötete. Bp., én., Saly E. - Népszava. Kiadói aranyozott feke...
A Fészek.Emlékkönyv a Fészek klub alapításának 60. évfordulójára, Budapest, 1932. Gondolat. Kisflaudy Stróbl Zsigmond szobrásznak DEDIKÁLT és aláírt a könyvben szereplő számos művész által:: Kallus László, Ferenczy György, Demeter Imre, Vidor Gyula, Szendrő József, Szekula Jenő, Bálint Lajos, Rideg Sándor, Boross Elemér, Stella Adorján Kiadói papírkötésben
Kondor Vilmos: Magda, a bestiális Népszínház utcai mindenes. A szerző, Kondor Vilmos (1954-) által Bujdosó Alpár (1935-2021) költő felesége, "Zsuzsi" részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2012., Agave. Első kiadás. Kiadói papírkötés.