Bayer Zsolt: Tündértemető és egyéb novellák. A szerző, Bayer Zsolt (1963-) újságíró, politikus által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp.,(2002.),Kairosz. Kiadói papírkötés.
Serfőző Simon: Mindenáron. A szerző által Somos Béla (1938-?) író, költő, pedagógus részére DEDIKÁLT példány. Bp., 2005., Püski. Kiadói egészvászon-kötés, kiadói papír védőborítóban.
Bilder zur deutschen Geschichte 1848-1945. Berlin, 1955, Volk und Wissen. Gazdag fekete-fehér képanyaggal illusztrálva. Német nyelven. Kiadói félvászon-kötés.
Vörös Róbert - Gordon Eszter: Vendégségben. Alföldi Róbert. Bp., 2003, Korona Kiadó. Rendkívül gazdag képanyaggal ilusztrálva. Kiadói kartonált papírkötés, kiadói papír védőborítóban, jó állapotban.
Ignácz Rózsa: Anyanyelve magyar. Kolozsvári Sándor rajzaival. Bp., 1937, Dante (Hornyánszky Viktor-ny.), 190+(2) p. Első kiadás. Kiadói illusztrált, festett egészvászon-kötés, kissé kopott borítóval, sérült gerinccel.
Vitaanyag Tóth Árpád születésének 100. évfordulójára. Összeáll.: Nagy János. DEDIKÁLT! Bp., 1986., TIT, 36 p. Kiadói papírkötés. Megjelent 100 példányban. + Tóth Árpád összes versei. Bevezette s a hátrahagyott költeményekkel, és töredékekkel együtt sajtó alá rendezte: Szabó Lőrinc. Bp., én., Athenaeum. Ötödik kiadás. Kiadói félvászon-kötés, kissé kopott félvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel, kissé kopott borítóval, az elülső szennylap kijár, a címlap szakadt, az egyik sarkán kis hiány.
Péter László: Juhász Gyula a forradalmakban. A szerző, Péter László (1926-2019) irodalomtörténész által Szalatnai Rezső (1904-1977) irodalomtörténész részére DEDIKÁLT példány. Szalatnai Rezső névbélyegzőjével. Bp., 1965., Akadémiai Kiadó. Kiadói egészvászon-kötés, a gerincen kis sérüléssel.