Magyar törvények Grill-féle kiadása, 21 kötet: Polgárijogi és büntetőjogi határozatok tára egységes szerkezetben. Összeáll.: Dr. vitéz Szentkuthy István és Dr. Térfy Béla; Sági János: Telekkönyvi jog - Telekkönyvi mintatár. I-II. köt.; Nizsalovzsky Endre: Kereskedelmi jogi szabályok; Vargha Ferenc - Angyal Pál - Isaák Gyula: Bűnvádi perrendtartás; Kuncz Ödön - Nizsalovzsky Endre: A kereskedelmi törvény és joggyakorlata; Büntető törvénykönyv a bűntettekről és vétségekről. Összeáll.: Dr. Angyal Pál és Dr. Isaák Gyula (Függelék: Katonai büntető törvénykönyv); A kihágási büntető törvénykönyv. Összeáll.: - - ; A magyar illetékjog. Szerk.: Dr. Sárfy Aladár. I-II. köt.; Végrehajtási eljárás. Összeáll.: Dr. Vincenti Gusztáv és Dr. Borsodi Miklós; Perenkívüli eljárások és szervezeti szabályok. Összeáll.: Dr. vitéz Moldoványi István; Fabinyi Tihamér: A polgári perrendtartás törvénye és joggyakorlata. I-II. köt.; Közjog. I. köt. Összeáll.: Dr. Térfy Gyula, Dr. Némethy Imre, Dr. Térfy Béla; Kuncz Ödön - Katona Gábor: Magyar hiteljog. III. köt. (Csődtörvény, váltótörvény, csekktörvény); Magyar magánjog mai érvényben. Törvények, rendeletek, szokásjog, joggyakorlat. (II. köt.: Dologi jog; III. rész: Kötelmi jog. I-III. köt.; IV. rész: Öröklési jog és örökösödési eljárás.) Bp., 1930-1944, Grill Károly. Kiadói aranyozott egészvászon sorozatkötésben, vegyes állapotban, helyenként laza fűzés, felvágatlan/sérült/kijáró lapok, foltok, ázásnyomok.
Montesquieu: Montesquieu a' törvények' lelkéröl III. kötet
Posony (Pozsony), 1833. Belnay örököseinek betűivel, , 336 p.. Első magyar nyelvű kiadás. Korabeli, javított papírkötésben
1840dik evi törvényczikkelyek. Articuli comitorium anni 1840. Pozsony, Belnay, Weber és Wigand, 2+521+4 p. A címlapon fametszetű koronás nemzeti kiscímerrel. Átkötött félvászon-kötés, bekötött eredeti papírborítókkal, foxing foltos lapokkal.
1867-dik évi országos törvénytár. 1. és 2. szám. [Egybekötve.] Kiadja: a M. Kir. Igazságügyministerium. Pest, 1867., Athenaeum, 2+XXII+XIII p. Benne a királyi esküvel. Félvászon-kötés, kopott borítóval, az elülső táblán sérülésnyommal.
1906 Jogtudományi közlöny XL. évf. 1-52. sz. (Teljes évfolyam). Szerk.: Dárday Sándor, Fayer László, Balog Arnold. Bp., 1906, Franklin-Társulat, VII+(1)+454 p. Egybekötve, korabeli félvászon-kötésben, kissé viseltes borítóval, a címlap sérült, javított.
[Georch Illés (1772-1835)]: Juspatrium quod Elias Georch de Ettre-Karcha [...] Pozsony, 1817, Typis Heredum Belnayanorum, 416 p. Latin nyelven. Kissé viseltes félvászon-kötésben, helyenként kissé sérült lapszélekkel, kissé foltos lapokkal.
Bud János: A Magyar Szent Korona Országainak bűnügyi statisztikája az 1904-1908. évekről. Bp., 1910, Athenaeum, 84 p. Korabeli egészvászon-kötés, sérült gerinccel és borítóval, kissé foltos lapokkal, címlapon korabeli feljegyzéssel.
Krylov, Szergej: A nemzetközi jog alapfogalmai (A nemzetközi jog szovjet tana). Bp., 1950, MEFESZ Jogászkör Jegyzetosztálya. Papírkötés, jó állapotban.
Ereky István: A magyar trón megüresedésének kérdéséhez. Magyar Jogi Szemle 6. Bp., 1921, Pallas, 37 p. Kiadói papírkötés, hajtott, foltos, benne szakadt lapokkal is.
Homicskó - Nánási - Stipta - Törő: A Kecskeméti Református Jogakadémia Története 1875-1949. Bp., 2019, Károli Gáspár Református Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar. Kiadói papírkötés.
Dr. Demeter János: Nemzetiségi nyelv a közigazgatásban. Jog- és Közgazdaságtudományi Értekezések. Kolozsvár, 1946, Bolyai. Kiadói papírkötés, jó állapotban.
Die Webseite von Darabanth GmbH nutzt Cookies, um Ihnen die bestmögliche Surferfahrung zu garantieren. Durch das Weitersurfen auf dieser Webseite stimmen Sie der Verwendung der Cookies automatisch zu.